menu

Strategiczny partner Muzeum Dulag 121

Strategiczny partner Muzeum Dulag 121

Muzeum Powstania Warszawskiego udzieli wsparcia Powiatowi Pruszkowskiemu przy budowie Muzeum Dulag 121. W dniu 15 czerwca w trakcie sesji powiatowej podpisane zostało porozumienie o współpracy.

Porozumienie zakłada wsparcie ze strony Muzeum Powstania Warszawskiego w zakresie merytorycznego tworzenia muzeum oraz prowadzenia kwerend materiałów archiwalnych, ikonograficznych i muzealnych. MPW pomoże także władzom powiatu zorganizować punkty zbierania pamiątek oraz udzieli wsparcia przy promocji powstającego obiektu.

Mam nadzieję, że powstanie muzeum Dulagu 121 przyczyni się do usunięcia ostatnich białych kart w historii XX wieku – powiedział Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego – Po upadku powstania tysiące mieszkańców Warszawy, pozbawionych środków do życia, trafiło do obozu przejściowego w Pruszkowie. Były momenty, kiedy znajdowało się tu jednorazowo kilkadziesiąt tysięcy jeńców, a w Pruszkowie mieszkało wówczas kilkanaście tysięcy ludzi. I tych kilkanaście tysięcy organizowało pomoc i wsparcie. Warszawa rzadko mówi dziękuję, ale w imieniu jej mieszkańców, chcę powiedzieć wszystkim mieszkańcom Pruszkowa i okolic: bardzo Wam za to dziękujemy. – dodał Ołdakowski.

Skip to content