menu

Klub Bardzo Młodego Historyka w Muzeum Dulag 121

Klub Bardzo Młodego Historyka w Muzeum Dulag 121

W ostatnią środę, 5 października, w Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie rozpoczął swoją działalność Klub Bardzo Młodego Historyka.

Podczas pierwszych zajęć dzieci mogły poznać broń (specjalnie przygotowane atrapy), której używali Powstańcy w czasie Powstania Warszawskiego oraz posłuchać o działalności AK w Pruszkowie oglądając prezentację multimedialną przygotowaną specjalnie na tę okazję. Dzieci przygotowywały też teczki, które będą służyły do przechowywania różnych materiałów i prac przez każdego z klubowiczów. Ideą klubu jest zainteresować najmłodsze dzieci historią poprzez interaktywne formy edukacyjne.

W trakcie spotkań dzieci dowiedzą się m. in.: jak czytać stare mapy, co to jest źródło historyczne i czy można się z niego napić, dowiedzą się , jak wyglądał stary Pruszków i inne miejsca w powiecie pruszkowskim. Nabierać też będą umiejętności ważnych dla historyków. Będzie też okazja, aby pograć w historyczne gry planszowe, poczytać książki oraz komiksy, porozwiązywać krzyżówki oraz wziąć udział w historycznym quizie. Od czasu do czasu Klub uda się na wyprawę historyczną, bo przecież wiele jest ciekawych miejsc do odkrycia i poznania w naszej okolicy.

Muzeum Dulag 121 zaprasza wszystkie chętne dzieci , które skończyły już 6 lat , a nie skończyły jeszcze lat 14., na niezapomnianą przygodę z historią w każdy wtorek w godzinach 15-17 do swojej siedziby przy ulicy 3 Maja 8a w Pruszkowie.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem (22) 758-86-63.

Skip to content