menu

Koniec Ferii zimowych – zaplątanych w historię

Koniec Ferii zimowych – zaplątanych w historię

Dobiegły końca „Ferie zimowe – zaplątane w historię” organizowane w Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie. Przez dwa tygodnie uczestnicy, dzieci i młodzież w wieku 6-14 lat mieli okazję spędzać czas na specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach.

Każdy dzień rozpoczynał się kącikiem gier planszowych, gdzie można było znaleźć takie gry jak: „Na Grunwald”, „Carcassone”, „Kolejka”, „Dywizjon 303” oraz inne z historyczną fabułą. Kolejną atrakcją były dwugodzinne warsztaty tematyczne przygotowane przez animatorki z warszawskiego „Domu Spotkań z Historią”. Wśród tematów poruszanych znalazły się: propaganda, państwo totalitarne, przedwojenna Warszawa, sporty zimowe i historia zimowych olimpiad. Potem uczestnicy mieli okazję brać udział w pokazie historycznych filmów, zarówno polskich jak i zagranicznych, lub powrócić do pasjonujących rozgrywek w grach planszowych. Codziennie w feriach zimowych brało udziałom od 10 do 20 osób.

Z pewnością atrakcyjne i różnorodne formy aktywności sprawiły, że dzieci i młodzież spędziły ferie w sposób ciekawy i radosny. W Muzeum Dulag 121 było gwarno i miło. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili: paniom animatorkom – Agacie, Tosi i Karolinie, wolontariuszom Agnieszce i Jakubowi, Pani Iwonce, która tak świetnie uczyła zasad coraz to nowych gier. Oczywiście dziękujemy też naszemu sponsorowi, MLP Pruszków I, Spółce z o.o., która działa na na terenie dawnych Zakładów Taboru Kolejowego i sąsiaduje z Muzeum Dulag 121 i oczywiście Pani Elżbiecie Smolińskiej, Staroście Pruszkowskiemu, która objęła „Ferie zimowe – zaplątane w historię” honorowym patronatem.

Skip to content