menu

Muzeum Dulag 121 świętowało Dzień Dziecka

Muzeum Dulag 121 świętowało Dzień Dziecka

3 czerwca Muzeum Dulag 121 świętowało Dzień Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego. Imprezę z tej okazji zorganizowało w Parku Kościuszki starostwo Powiatu Pruszkowskiego.

Całą niedzielę spędziliśmy wraz z dziećmi i całymi rodzinami w atmosferze dobrej zabawy. Nasze stoisko muzealne odwiedziła ogromna liczba osób! Najmłodsi rysowali i lepili z plasteliny, starsze dzieci próbowały zapisać swoje imiona i dowolne słowa za pomocą egipskich hieroglifów. Rodziny i grupki młodzieży grały w historyczne gry planszowe. Chodnik znajdujący się obok naszego pawilonu został cały pokryty różnobarwnymi rysunkami wykonanymi przez dzieci kredą. Korzystając z dużego zainteresowania dorosłych, rozdawaliśmy ulotki informacyjne o Muzeum i zapraszaliśmy do odwiedzin.

Głównym punktem naszego uczestnictwa w Dniu Dziecka był quiz „Historia naszych okolic”, który przeprowadziliśmy o godz. 15 na scenie przy pałacyku Sokoła. W konkursie wzięło udział aż 7 drużyn składających się z rodzica i dzieci. Wszyscy znakomicie poradzili sobie z pytaniami konkursowymi, poziom był bardzo wyrównany. W związku z tym jury przyznało jednej drużynie I miejsce, jednej – III miejsce i aż 5 równorzędnych nagród za 2 miejsce! Nagrody dla wszystkich uczestników quizu przygotowało starostwo Powiatu Pruszkowskiego. Dziękujemy serdecznie za świetną wspólną zabawę!

Skip to content