menu

Wystawa czasowa „Pamięć i duma” tylko do 29 czerwca!

Wystawa czasowa „Pamięć i duma” tylko do 29 czerwca!

15 czerwca 2012
09:00
Muzeum Dulag 121

To już ostatni moment, aby zobaczyć dioramę Krzysztofa „Zygzaka” Chojnackiego. Wystawa została przedłużona i gościć będzie u nas 9 dni dłużej, do 29 czerwca. Autor z wielką pieczołowitością wykonał makietę w skali 1:35 przedstawiającą epizod z walki Powstania Warszawskiego – polowanie na „Hetzera”.

2 sierpnia 1944 w godzinach porannych trwał szturm na Pocztę Główną. Na placu Napoleona – dziś Powstańców Warszawy – pojawił się niemiecki Jagdpanzer „Hetzer”. Powstańcom pierwszej kompanii batalionu „Kiliński” udało się go zdobyć. Po remoncie w powstańczych warsztatach naprawczych nazwano go „Chwat” i wykorzystywano między innymi w barykadzie.

Zapraszamy do Muzeum Dulag 121! Wystawę można oglądać w godzinach pracy Muzeum.

Wydarzeniem towarzyszącym wystawie i zarazem jej podsumowaniem będą niezwykłe warsztaty budowania makiet, które poprowadzi Krzysztof „Zygzak” Chojnacki. We wtorek 26 czerwca 2012 o godzinie 15:00 zapraszamy dzieci i młodzież chętną poznania tajników budowy makiet. Pod czujnym okiem specjalisty będziemy tworzyć fragmenty dioramy. Będzie to nie tylko finisaż wystawy, ale jednocześnie specjalne, ostatnie w tym roku spotkanie Klubu Bardzo Młodego Historyka.

Skip to content