menu

Rodzinna niedziela z historią

Rodzinna niedziela z historią

Kolejne spotkanie z cyklu „Rodzinne Niedziele z Historią” już za nami. Były to jednocześnie pierwsze wakacyjne zajęcia projektu „Wakacje z historią – razem z Muzeum Dulag 121”.

Tym razem zaproponowaliśmy wspólne zabawy integracyjne z wykorzystaniem chusty Klanzy. Najpierw posłużyła nam do poznania imion wszystkich uczestników i do gry o powstańcu roznoszącym rozkazy. Potem chusta zamieniła się w tarczę, dzięki której mogliśmy rozegrać turniej strzelecki. Aby zdobyć punkty za każdy rzut w kolorowe pola, każdy uczestnik dodatkowo odpowiadał na pytania historyczne. Quiz podzielony był na trzy kategorie: pytania dotyczące ogólnej historii Polski, rycerstwa i II wojny światowej.

Wizyta w Muzeum była także okazją do bliższego zapoznania się ze stałą ekspozycją. Zarówno dorośli, jak i dzieci znalazły ciekawe dla siebie eksponaty oraz zapoznały się z relacjami świadków historii.

Zapraszamy na kolejne spotkania Rodziców z dziećmi oraz Dziadków z wnuczkami. Najbliższe spotkanie odbędzie się już 15 lipca. Pragniemy, aby Muzeum Dulag 121 było miejscem spotkań, integracji i wspólnej zabawy dla całych rodzin.

Skip to content