menu

W podmiejskiej rezydencji króla Jana

W podmiejskiej rezydencji króla Jana

31 lipca wybraliśmy się na kolejną wycieczkę w ramach akcji „Wakacje z historią – razem z Muzeum Dulag 121”. Tym razem pojechaliśmy do Wilanowa, podmiejskiej rezydencji króla Jana III Sobieskiego.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania pałacu. Podzieliliśmy się na dwie grupy, w których uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych. Sympatyczne Panie animatorki przeprowadziły lekcję „Wizyta u Króla” dla młodszych uczestników oraz „Wnętrza pałacu i ich symbolika” dla starszych. Spacerując po imponujących pałacowych wnętrzach, rozwiązywaliśmy zadania oraz poznawaliśmy prywatne tajemnice królewskiej rodziny. Wiemy nawet w jaki sposób pieszczotliwie zwracali się do swoich dzieci król Jan i jego żona Marysieńka.

Następnie dokładnie przyjrzeliśmy się dziedzińcowi pałacowemu i udaliśmy się na spacer do ogrodu królewskiego. Podziwialiśmy niedawno wyremontowany barokowy taras, krajobrazowy ogród angielski i jezioro wilanowskie. Uczestnicy z nieskrywaną zazdrością patrzyli na pływające leniwie łódki.
Tym razem towarzyszyła nam grupa osób niepełnosprawnych z Domu Pomocy Społecznej w Czubinie. Było nam miło spędzić wspólnie ten letni dzień.

Po przyjeździe do Pruszkowa grupa uczestniczyła w obchodach 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Na następną wycieczkę zapraszamy wyjątkowo po dwutygodniowej przerwie, we wtorek 14 sierpnia. Wybierzemy się na Stare Powązki oraz do Muzeum Powstania Warszawskiego.