menu

Akcja letnia w Muzeum Dulag 121 zakończona z sukcesem

Akcja letnia w Muzeum Dulag 121 zakończona z sukcesem

Projekt „Wakacje z historią – razem z Muzeum Dulag 121” dobiegł końca. W trakcie 2 letnich miesięcy zorganizowaliśmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych wiele różnorodnych zajęć.

Przeprowadziliśmy 8 wycieczek do Warszawy, 8 pokazów filmowych „Letniego Kina Historycznego” oraz 4 spotkania „Rodzinne niedziele z historią”. Z naszej wakacyjnej oferty skorzystało 380 osób! Uważamy, że były to wakacje, o których można powiedzieć „było super”.

Zasadniczą częścią projektu były wycieczki po Warszawie, na które zabieraliśmy dzieci w wieku 8-15 lat. Zgromadziły one największą liczbę uczestników – 228 osób. Podczas 8 wycieczek po Warszawie odwiedziliśmy wiele interesujących miejsc związanych z historią Warszawy i Polski. Poznaliśmy siedziby królewskie: Zamek Królewski, pałac w Łazienkach i pałac w Wilanowie. Zwiedzaliśmy także niektóre warszawskie muzea: Kolejnictwa, X Pawilonu w Cytadeli Warszawskiej oraz Fotoplastikon, a także Stadion Narodowy (zaraz po EURO) i Pałac Kultury i Nauki, przy okazji wycieczki poświęconej architekturze socrealizmu. Poznawanie różnych dzielnic, np. wielokulturowej Pragi, połączone było z wykonywaniem zadań dotyczących różnych, wpisanych w historię, miejsc. Uczestniczyliśmy także w 6 warsztatach przygotowanych przez Dom Spotkań z Historią, który przyjął nas z wielką życzliwością, choć jesteśmy pruszkowianami a nie warszawiakami.

Wieczorne pokazy filmowe w Muzeum Dulag 121 były propozycją dla młodzieży i dorosłych. Pokazaliśmy klasyczne przykłady kina wojennego. Wszystkie filmy dotyczyły historii XX wieku: I oraz II wojny światowej.

„Rodzinne niedziele z historią” służyły integracji międzypokoleniowej w rodzinach. Dzieci w nich uczestniczące z pomocą rodziców i dziadków poznawały historię swoich rodzin. W trakcie kolejnych spotkań uczyliśmy zasad tworzenia drzew genealogicznych oraz przybliżaliśmy terminy stosowane w genealogii. Na koniec rodziny wykonywały razem własne drzewo genealogiczne.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z Muzeum Dulag 121 spędzili czas wolny. Mamy nadzieję, że Muzeum Dulag 121 zyskało nowych fanów i czekamy na nich również w czasie roku szkolnego.

Patronat honorowy nad akcją letnią objęła Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski.

Patronem medialnym projektu był tygodnik „Kurier Południowy” i Radio Bogoria. Dziękujemy za medialne wsparcie.

Sponsorami naszego projektu byli: Miejski Zakład Oczyszczania w Pruszkowie Sp. Z. o.o., firma ASMET, firma PRO-LOG S.A., firma EDELMANN POLAND SP. Z. O. O., firma Kongsberg Automotive, Mazowiecka Agencja Energetyczna.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe, bez którego projekt nie mógłby być zrealizowany.

Skip to content