menu

Spacery z aparatem po Pruszkowie

Spacery z aparatem po Pruszkowie

22 września 2012
16:00
Muzeum Dulag 121

Do udziału w „Spacerach z aparatem” zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane przeszłością Pruszkowa, chcące poznać część historii tego miasta związanej z jego mieszkańcami i przekonać się ile z przeszłości można wyczytać we współczesnym obrazie miasta.

Podczas spacerów chcemy przekazać jego uczestnikom szeroką wiedzę o historii Pruszkowa. Uczestników spaceru zachęcamy do fotografowania interesujących miejsc i udostępniania zdjęć organizatorom. Najciekawsze fotografie znajdą się w przygotowywanych przewodnikach.

Spacery będę odbywały się przez 4 najbliższe weekendy:

22 września – Śladami pruszkowskich Żydów – spacer poprowadzi Alicja Plachówna-Vasilevska
29 września – Okupacyjny Pruszków – spacer poprowadzi Agata Mirosz (Muzeum Dulag 121)
6 października – Ludzie dawnego Pruszkowa – spacer poprowadzi Szymon Kucharski
14 października – Prehistoria Pruszkowa – spacer poprowadzi Maria Górska-Zabielska.

Wszystkie spacery zaczynają się o godz. 16.00.

Pierwszy spacer rozpocznie się ze stacji PKP Pruszków. Natomiast drugi spacer będzie miał początek na stacji WKD Pruszków. Miejsca rozpoczęcia kolejnych dwóch spacerów zostaną podane w późniejszym terminie.

Ze względu na kwestie organizacyjne, w każdym spacerze może wziąć jedynie 30 osób. Dlatego osoby chętne do udziału w „Spacerze z aparatem” prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na adres forumpruszkow@gmial.com. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko oraz w którym spacerze, chce się wziąć udział. Pierwsze 30 osób otrzyma mailowe zaproszenie do wzięcia udziału w „Spacerze z aparatem”.

Spacery z aparatem są częścią projektu „Interaktywny Pruszków” realizowanego w ramach programu Patriotyzm Jutra, finansowanego przez Muzeum Historii Polski. Więcej informacji o projekcie znaleźć można na stronie internetowej www.forumpruszkow.pl.

Skip to content