menu

Muzeum Dulag 121 zachęca do wzięcia udziału w akcji PROJEKT: PILECKI

Muzeum Dulag 121 zachęca do wzięcia udziału w akcji PROJEKT: PILECKI

Polecamy uwadze postać rotmistrza Witolda Pileckiego i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento. PROJEKT: PILECKI ma na celu upamiętnienie wybitnej postaci Witolda Pileckiego, jednego z „Żołnierzy Wyklętych” oraz publiczną zbiórkę pieniędzy na realizację filmu o jego życiu.

W 2013 roku przypada 65. rocznica zbrodni sądowej dokonanej przez komunistów na Witoldzie Pileckim. To bohater, który walczył z dwoma zbrodniczymi systemami: niemieckim nazizmem i sowieckim komunizmem. Jego losy pozwalają lepiej zrozumieć najnowszą historię Europy, doskonale obrazują, iż pokonanie nazistowskich Niemiec dla wielu narodów wcale nie oznaczało odzyskania wolności. Przypominamy również, że przyszły rok zostanie ogłoszony Rokiem „Żołnierzy Wyklętych”. Uczcijmy narodowych bohaterów poprzez zapoznanie się z ich historią.

Członkowie Stowarzyszenia Auschwitz Memento (www.auschwitzmemento.pl) popularyzują postać Rotmistrza od ponad 12 lat za pomocą publikacji, krótkich form audiowizualnych, rejestracji relacji osób, które walczyły u boku Pileckiego. Obecnie chcą wyprodukować fabularyzowany film dokumentalny, który będzie szeroko rozpowszechniany przez nadawców telewizyjnych oraz w Internecie. Nie udało im się pozyskać środków publicznych na ten cel, dlatego postanowili odwołać się do aktywności obywatelskiej i zainicjowali akcję PROJEKT: PILECKI – publiczną zbiórkę pieniędzy na pełnometrażowy film dokumentalny o Rotmistrzu (decyzja Ministra Administracji i Cyfryzacji 2/2012).

Dobrowolne wpłaty można dokonywać na specjalnie w tym celu utworzone konto:
Bank Spółdzielczy o/Oświęcim 31 8110 1023 2003 0300 3381 0002

Szczegółowe informacje na temat akcji dostępne są na stronie internetowej www.projektpilecki.pl.

W specjalnej Księdze Darczyńców udostępnionej na tej stronie zostaną uwidocznieni wszyscy sponsorzy akcji obywatelskiej PROJEKT: PILECKI, dlatego w tytule przelewu należy dopisać imię i nazwisko (jeśli ktoś z Państwa chce pozostać darczyńcą anonimowym, w tytule przelewu można dopisać słowo: anonimowo).

Skip to content