menu

Feeeeeerie zimowe z Muzeum Dulag 121!

Feeeeeerie zimowe z Muzeum Dulag 121!

29 stycznia 2012
15:00
Muzeum Dulag 121

Proponujemy 2 spotkania w siedzibie Muzeum, podczas których rozegramy turniej gier planszowych oraz 4 wycieczki. Pierwszą wycieczkę poświęcimy znanym i mniej znanym patronom ulic naszego miasta. Podczas drugiej pieszej wyprawy poznamy wojenną historię Pruszkowa, w której zasłynął pewien czołg. Celem trzeciej wycieczki – tym razem do Warszawy – będzie poszukiwanie miejsca, w którym obecnie znajduje się pruszkowski czołg. Podczas czwartej wycieczki odwiedzimy zaprzyjaźniony Dom Spotkań z Historią oraz udamy się do Muzeum Wojska Polskiego. Zapraszamy serdecznie!

Harmonogram ferii zimowych 28.01 – 10.02:

29 stycznia, wtorek, godz. 15:00 – 17:00 – turniej gier planszowych cz. I

30 stycznia, środa, godz. 12:00 – wycieczka po Pruszkowie „Patroni ulic naszego miasta”

31 stycznia, czwartek, godz. 12:00 – wycieczka po Pruszkowie „Historia wojenna i czołg, którego już nie ma”

5 lutego, wtorek, godz. 15:00 – 17:00 – turniej gier planszowych cz. II

6 lutego, środa, godz. 11:00 – wycieczka do Warszawy: „Wyruszamy na poszukiwanie pruszkowskiego czołgu”; Wizyta w Muzeum Wojska Polskiego poświęcona powstaniu styczniowemu. Weźmiemy udział w zajęciach „Do broni Rodacy! – o powstaniu sprzed 150 lat”.

7 lutego, czwartek, godz. 11:00 – wycieczka do Warszawy. Wizyta w Domu Spotkań z Historią – będziemy uczestniczyć w zajęciach „Z szafy pradziadka”. Odwiedzimy również Muzeum Wojska Polskiego, gdzie weźmiemy udział w konkursie „Historyczne wojskowe nakrycia głowy” – czy chcecie mieć fotografię w hełmie rycerza, huzara, czy żołnierza dywizji?

Turniej gier planszowych:
Każdy uczestnik turnieju zobowiązany jest do zagrania w 4 gry planszowe. Do wyboru są następujące gry: „Kolejka”, „Mali Powstańcy”, „Awans”, „Na Grunwald” oraz najnowsza gra wydana przez Instytut Pamięci Narodowej „Znaj znak”. Każda osoba w trakcie gry zdobywa punkty za zwycięstwo bądź kolejne miejsca. Osoba, która zdobędzie największą liczbę punktów, wygrywa nagrodę rzeczową.

Wycieczki:
Spotykamy się w Muzeum o podanej godzinie. Jeżeli jest to wycieczka do Warszawy, zabieramy ze sobą coś do jedzenia i picia oraz bilety: po 2 ulgowe jednorazowe na 1 i 2 strefę (jedziemy SKM). Na wycieczki obowiązują wcześniejsze zapisy, których można dokonać osobiście w Muzeum lub telefonicznie dzwoniąc pod numer 22 758 86 63 lub 696 591 295. Oczywiście prosimy także o dostarczenie pisemnej zgody rodziców na uczestnictwo dzieci w wycieczce.

Skip to content