menu

Wystawa „Znaki Państwa Polskiego. Herb. Barwy. Hymn”

Wystawa „Znaki Państwa Polskiego. Herb. Barwy. Hymn”

01 maja 2013
12:00
Muzeum Dulag 121

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzimy 2 maja i Święta Konstytucji 3 Maja zapraszamy do Muzeum Dulag 121 na wystawę czasową „Znaki Państwa Polskiego. Herb. Barwy. Hymn”.

Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Dulag 121 w wolne dni majowe. Od 1 do 5 maja Muzeum będzie otwarte każdego dnia. W tym czasie oraz przez kolejne tygodnie (do 15 maja) będziemy prezentować wystawę czasową „Znaki Państwa Polskiego. Herb. Barwy. Hymn”.

Autor wystawy, Pan Bohdan Wróblewski przedstawił historię polskiego godła – Orła Białego, narodowych barw i hymnu od czasów legendarnych po dzień dzisiejszy. Wystawa oparta jest na zróżnicowanym materiale ikonograficznym prezentującym najważniejsze wydarzenia z historii Polski. W tej opowieści ważnymi, stale obecnymi elementami są znaki państwowe: herb, barwy i hymn.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w Muzeum Dulag 121, w godzinach pracy Muzeum. Wystawa będzie prezentowana do 15 maja. Muzeum Dulag 121 przygotowało również okolicznościową lekcję muzealną poświęconą temu tematowi. Zapraszamy szkoły do skorzystania z tej oferty.

Skip to content