menu

Za nami XXVIII Rajd „Szlakiem naszej historii”

Za nami XXVIII Rajd „Szlakiem naszej historii”

W minioną sobotę 20 kwietnia odbył się kolejny Rajd organizowany przez Hufiec Pruszków we współpracy z Muzeum Dulag 121. W tym roku w Rajdzie wzięło udział ponad 1200 osób.

XXVIII Rajd „Szlakiem Naszej Historii” odbył się pod hasłem: Porucznik hm. Jan Cierliński – Żołnierz Armii Krajowej – Twórca i organizator Rajdu „Szlakiem Naszej Historii” – Propagator wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym i Armii Krajowej. Był to wyraz pamięci dla Jana Cierlińskiego, który zmarł 7 grudnia 2012 r.

Uczestnicy Rajdu odwiedzali miejsca związane z ważnymi wydarzeniami w dziejach Polski oraz lokalną historią Pruszkowa. Każdy patrol miał za zadanie odwiedzić 4 spośród 24 miejsc pamięci. Ponad 70 patroli odwiedziło Muzeum Dulag 121 oraz udało się na teren dawnego obozu Dulag 121. Uczestnicy szukali na ekspozycji muzealnej odpowiedzi na pytania związane z historią obozu przejściowego. Z zaangażowaniem notowali odpowiedzi i wymieniali się uwagami. Wedle naszej rachuby tego dnia gościliśmy w Muzeum ponad 620 osób!

Skip to content