menu

Wieczór Patriotyczny w Muzeum Dulag 121 organizowany razem z Ruchem Światło – Życie

Wieczór Patriotyczny w Muzeum Dulag 121 organizowany razem z Ruchem Światło – Życie

11 maja 2013
18:00
Muzeum Dulag 121

Muzeum Dulag 121 i Ruch Światło – Życie zapraszają na XI. Wieczór Patriotyczny. Spotkania patriotyczne, organizowane od 2003 r., są inicjatywą Domowego Kościoła Archidiecezji Warszawskiej, jednej z gałęzi Ruchu Światło – Życie i mają już piękną tradycję. Organizowane są raz w roku zawsze w innym miejscu wpisanym w historię polskiego narodu. Poświęcone są godnym upamiętnienia tematom, takim jak losy żołnierzy wyklętych i bohaterstwo powstańców warszawskich. W tym roku tematem przewodnim wieczoru patriotycznego będą dzieje wypędzonych z powstańczego miasta warszawiaków, którzy przeszli przez obóz przejściowy Dulag 121 w Pruszkowie.

Podczas wieczoru odbędzie się spotkanie ze świadkami historii, którzy podzielą się swymi wspomnieniami dotyczącymi Powstania, wypędzenia z Warszawy i pobytu w obozie Dulag 121. Następnie śpiewać będziemy pieśni narodowe pochodzące z różnych epok – bo właśnie patriotyczne śpiewy stanowią stały i najważniejszy element organizowanych przez Ruch Światło – Życie od 11 lat spotkań. Każdy uczestnik otrzyma specjalnie przygotowany na tę okazję śpiewnik. Prosimy także, by osoby, które grają na instrumentach przenośnych, zabrały je ze sobą na spotkanie. Gościom zostanie również zaprezentowany fragment filmu dokumentalnego poświęconego historii obozu Dulag 121.

Do udziału w tym wydarzeniu serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mogą podzielić się z nami swoimi wojennymi wspomnieniami, a także osoby lubiące śpiewać. Zbiorowe śpiewy narodowych pieśni były tym, co jednoczyło Polaków tak w radosnych, jak i trudnych chwilach. Z pewnością warto podtrzymać tę tradycję. .Szczególnie zapraszamy do wzięcia udziału w wieczorze patriotycznym młodzież i całe rodziny.

Spotkanie odbędzie się 11 maja 2013 r. o godzinie 18:00 w siedzibie Muzeum Dulag 121.

Skip to content