menu

Wystawa „Znaki Państwa Polskiego. Herb, barwy, hymn” – do 31 maja 2013 r. w Muzeum Dulag 121. Zapraszamy!

Wystawa „Znaki Państwa Polskiego. Herb, barwy, hymn” – do 31 maja 2013 r. w Muzeum Dulag 121. Zapraszamy!

Wystawa „Znaki Państwa Polskiego” i towarzysząca jej lekcja muzealna o polskich symbolach państwowych cieszy się dużym powodzeniem. Jak dotąd odbyły się lekcje muzealne m. in. z klasami ze Szkoły Podstawowej w Młochowie, Szkoły Podstawowej nr 6 w Pruszkowie oraz z grupą uczniów z kółka historycznego ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Pruszkowie.

Dlatego też postanowiliśmy przedłużyć wystawę. Będzie ją można oglądać do końca maja. Zapraszamy również do skorzystania z lekcji muzealnej towarzyszącej wystawie.

W czasie trwania lekcji uczestnicy zajęć zaznajamiają się z historią polskich symboli. Wspólnie odkrywamy, czym różni się godło od herbu, dlaczego Orzeł Biały patrzy w lewo (i czy przypadkiem jednak nie w prawą stronę), skąd się wzięły barwy biało – czerwone, jaką flagę powinniśmy wywieszać w ważne święta oraz dlaczego polski hymn nazywa się „Mazurkiem Dąbrowskiego”. W czasie lekcji wykorzystujemy bogaty materiał źródłowy, na podstawie którego tłumaczymy prawidła i zawiłości heraldyki. W oparciu o wystawę i zadania dodatkowe poznajemy także inne przedstawienia wykorzystujące polskie symbole: szachownicę lotniczą, znak Solidarności, polskie ordery wojskowe. Dla każdego Polaka jest to wiedza podstawowa i warto zaznajomić się z nią w młodym wieku.

Zapraszamy do galerii foto

Skip to content