menu

Klub Bardzo Młodego Historyka: gorący początek wakacji

Klub Bardzo Młodego Historyka: gorący początek wakacji

W pierwszym tygodniu wakacji cieszyliśmy się ze słonecznej pogody, która sprzyjała nam podczas gry terenowej „Ucieczka”, warsztatów o starożytnym imperium rzymskim oraz wycieczki do warszawskiego ZOO. To wszystko udało nam się zrealizować dzięki współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury oraz Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.

Wakacyjną odsłonę zajęć Klubu Bardzo Młodego Historyka rozpoczęliśmy we wtorek od gry terenowej „Ucieczka”. Połączone siły klubowiczów oraz dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Pruszkowie starały się odnaleźć ukrytego na dawnym terenie obozu przejściowego Dulag 121 powstańca i pomóc mu w ucieczce. Po drodze czyhało na uczestników wiele trudnych zadań i niebezpieczeństw, z którymi jednak udało im się doskonale poradzić. W przeprowadzeniu gry pomogli nam nieocenieni wolontariusze: Maciek Sadecki oraz Mateusz Kozicki.

Następnego dnia wybraliśmy się na arcyciekawe zajęcia do Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie. Uczestniczyliśmy w warsztatach poświęconych imperium rzymskiemu: na wielkiej mapie układaliśmy puzzle z kolejnymi obszarami zdobywanymi przez Rzymian. Podczas tej wyobrażonej wyprawy poznaliśmy wszystkie prowincje rzymskie, ich historię, złoża naturalne, architekturę i sztukę. Po zajęciach odwiedziliśmy muzealne obozowisko w parku Potulickich, w którym poznaliśmy starożytne rzemiosła, broń i zabawy.

Gorący czwartkowy dzień spędziliśmy w warszawskim ZOO. Podglądaliśmy, jak z wysokimi temperaturami radzą sobie zwierzęta: foki ukryły się w wodzie, tygrysy i lwy spały w cieniu drzew, jedynie małpy, słonie i żyrafy wydawały się być zadowolone z takiej pogody. O ciekawostkach z życia zwierząt oraz o tym, że orzeł biały wcale nie jest orłem, lecz orłanem opowiadał nam pan Maciej Boenisch. W ten sposób udaremnił wiele mitów i niewłaściwych przekonań o zwierzętach – to była bardzo pouczająca i przyjemna wyprawa!

W kolejnym tygodniu wakacji zapraszamy na zajęcia Klubu Bardzo Młodego Historyka – we wtorek o godz. 10:30, na zajęcia lepienia w glinie – w środę o godz. 9:00 i na wycieczkę angielskim autobusem do Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku i Muzeum Motoryzacji w Otrębusach – w czwartek o godz. 9:00.

Skip to content