menu

Ostatni tydzień zajęć Klubu Bardzo Młodego Historyka

Ostatni tydzień zajęć Klubu Bardzo Młodego Historyka

Zakończeniem naszych wakacyjnych spotkań będzie ostatni tydzień sierpnia i szczególna atrakcja, jaką będzie wycieczka do Fabryki Krówek w Milanówku, połączone ze zwiedzaniem tego niezwykle pięknego miasteczka.

Jednak zanim się tam wybierzemy, zapraszamy wszystkich łasuchów do siedziby Muzeum Dulag 121 na wtorkowe (27.08) zajęcia, podczas których dowiemy się co nie co o historii tego pysznego smakołyku, Fabryki Krówek oraz Milanówka.

Natomiast sama wycieczka odbędzie się w najbliższy czwartek (29.08.). Wejdziemy do środka fabryki i poznamy sposób przygotowywania krówek. Z pewnością będziemy mieli możliwość spróbowania świeżutkich cukierków. Oprócz zwiedzania samej Fabryki odbędzie się również spacer po Milanówku specjalnie przygotowaną trasą. W jego trakcie poznamy najciekawsze zakątki związane z historią, ze szczególnym uwzględnieniem wojennych dziejów tego miasta.

Przypominamy, że każdy uczestnik powinien mieć ze sobą pieniądze na dojazd (7 zł), legitymację szkolną oraz prowiant na cały dzień. Prosimy o punktualność (zbiórka pod Muzeum o godz. 8:30.).

Szczegółowy program:

27.08 (wtorek) – 11:00 – 14:00 – zajęcia Klubu Bardzo Młodego Historyka poświęcone historii manufaktury krówek w Milanówek.

29.08 (czwartek) – 8:30 – 15:30 – wycieczka do Fabryki Krówek w Milanówku oraz zwiedzanie miasta Milanówek.

Informacje dodatkowe oraz zapisy na wycieczki i warsztaty pod numerem telefonu: (22) 758 86 63, kom. 696 591 295 w godzinach otwarcia Muzeum. Zapisu można też dokonać drogą mailową: dulag@dulag121.pl oraz osobiście w naszej siedzibie przy ul. 3 Maja 8 A. Zapraszamy!

Skip to content