menu

Obchody 11 listopada w Powiecie Pruszkowskim

Obchody 11 listopada w Powiecie Pruszkowskim

11 listopada 2013
13:00
Muzeum Dulag 121

Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski zaprasza do udziału w obchodach 95 rocznicy uzyskania niepodległości przez Polskę. Msza święta w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie w uroczystej oprawie, złożenie kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki i tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej w Pruszkowie, Patriotyczny Salon Poezji z udziałem najwybitniejszych aktorów sceny polskiej oraz koncert Michała Bajora to propozycja Powiatu Pruszkowskiego dla mieszkańców, na spędzenie tego najradośniejszego z polskich świąt.

Msza Święta, składanie kwiatów

W poniedziałek, 11 listopada obchody rozpoczną się o godz. 13.00, mszą św. w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w kościele Św. Kazimierza w Pruszkowie.

W uroczystościach jak co roku udział wezmą przedstawiciele władz powiatowych, gminnych, poczty sztandarowe, delegacje organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, urzędów i instytucji, harcerze, przedstawiciele służb mundurowych, szkół oraz mieszkańcy Powiatu Pruszkowskiego. Po nabożeństwie przy Kościele podstawione zostaną autokary, z których będą mogły skorzystać osoby chcące wziąć udział w składaniu wieńców pod pomnikiem T. Kościuszki i tablicą POW. Składanie kwiatów rozpocznie się o godz. 14.30.

Patriotyczny Salon Poezji

O godz. 16.30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie, przy ul. Kościuszki 41 odbędzie się specjalnie przygotowany na to święto Patriotyczny Salon Poezji pt. „Sen o Marszałku”, który poprowadzi aktorka Ewa Telega. W tym wyjątkowym salonie przepełnionym polską poezją patriotyczną wystąpią znani i lubiani przez nas aktorzy: Jan Nowicki, Adam Ferency i Agnieszka Woszyńska. W programie artyści przeczytają poezję poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Będziemy mogli usłyszeć wybrane wiersze z twórczości Juliana Tuwima, Jana Lechonia, Stanisława Balińskiego, Kazimierz Wierzyńskiego. Oprawę muzyczną zapewni wspaniała para wybitnych śpiewaków operowych: Karolina Skrzyńska(alt) oraz Dawid Biwo (baryton), a towarzyszyć im będzie przy fortepianie Monika Zaborowska.

Koncert Michała Bajora

O godz. 17.30, w tym samym miejscu, odbędzie się koncert znanego i popularnego wykonawcy Michała Bajora. Będziemy mogli usłyszeć najbardziej znane utwory tego wspaniałego artysty takie jak: „Ogrzej Mnie”, „Moja miłość największa”, „Mała Ojczyzna” czy „Londyńska Mgła”.

Serdecznie zapraszamy !

Żródło: www.powiat.pruszkow.pl

Skip to content