menu

Ferie zimowe w Muzeum Dulag 121

18 lutego 2014
12:30
Muzeum Dulag 121

Zapraszamy członków Klubu Bardzo Młodego Historyka oraz wszystkich zainteresowanych na zajęcia podczas ferii zimowych. Wybierzemy się na wycieczki do Warszawy i Otrębus oraz będziemy grać w gry planszowe. Mamy też propozycję dla nieco starszych – gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych – nową grę „Rozegraj miasto”, którą można wypróbować z przyjaciółmi.

I Dziecięce i rodzinne rozgrywki w planszowe gry historyczne

Terminy:

18.02 (wtorek) godz. 12:30 – rozgrywki różnych gier historycznych podczas wizyty w „Galaktyce gier”

20.02 (czwartek) godz. 12:30 – turniej gry „Carcassonne” rozgrywany w „Galaktyce gier” Dla zwycięzców przewidziane nagrody!
Gra „Carcassonne”: Gra dla całych rodzin lub grupy przyjaciół polegająca na budowaniu miast, dróg, kościołów i zbieraniu punktów.
Carcassonne to nazwa miasta w południowej Francji. W grze miasto to służy jako punkt początkowy, wokół którego gracze rozbudowują planszę gry. Na początku każdej kolejki gracze dobierają ze stołu element mapy, który następnie starają się dołożyć do już istniejących. Budować można drogi, miasta i kościoły. Każdy z tych obiektów jest odpowiednio punktowany.
Carcassonne bardzo dobrze nadaje się do gry zarówno w 2 jak i w 5 osób. Reguły bardzo łatwo opanować. Gra zapewnia doskonała rozrywkę, a pojedyncze partie nie trwają zbyt długo.
Gra zdobyła wiele pozytywnych recenzji oraz nagród, np. w 2001 roku przyznano jej w Niemczech tytuł Gry Roku, a także Deutscher SpielePreiss.
Liczba graczy: 2-5
Wiek: od 8 lat
Czas gry: 30-45 min.

Konieczne zapisy chętnych pod numerem telefonu 22 758 86 63.

II Wycieczki dla dzieci

19.02 (środa) godz. 13:30 – wycieczka do Warszawy na zajęcia w Domu Spotkań z Historią „To nie było tak”. Potrzebne 2 bilety na SKM (jednorazowe przesiadkowe na 1 i 2 strefę), legitymacje szkolne. Powrót ok. godz. 17:30.

25.02 (wtorek) godz. 11:00 – wycieczka do Warszawy na zajęcia w Domu Spotkań z Historią „Jak mieszkał pradziadek”. Potrzebne 2 bilety na SKM (jednorazowe przesiadkowe na 1 i 2 strefę), legitymacje szkolne. Powrót ok. godz. 15:00.

26.02. (środa) godz. 13:00 – wycieczka do Otrębus – zajęcia w siedzibie Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, potrzebne 2 bilety na WKD (I strefa), legitymacje szkolne, 2 zł na wstęp. Powrót ok. godz. 16:00.

Konieczne zapisy chętnych pod numerem telefonu 22 758 86 63.

III Młodzieżowe rozgrywki gry planszowej „Rozegraj Miasto”
Gra planszowa „Rozegraj miasto” łączy zabawę i edukację. Jej celem jest pobudzenie postaw obywatelskich i rozwój kompetencji społecznych wśród młodzieży gimnazjalnej
i ponadgimnazjalnej. Gra zachęca do uczestniczenia we współzarządzaniu miejscowością przez jej mieszkańców.
Uczestnicy wcielają się w przedstawicieli różnych grup interesów, ucząc się negocjowania swoich stanowisk i osiągania optymalnego dla wszystkich stron rozwiązania. Dowiadują się, w jaki sposób podejmować współpracę z władzami oraz innymi uczestnikami życia publicznego, a także zyskują wiedzę na temat zasad owocnej dyskusji, formułowania skutecznych argumentów i wyrażania ich na forum.
Gracze wcielają się w mieszkańców pewnego miasta. Są reprezentantami czterech grup obywateli. Jedna z nich to lokalne władze, a pozostałe grupy to mieszkańcy skupieni wokół pewnej wizji rozwoju miasta (ekologicznej, biznesowej i rodzinnej). Podstawowym celem graczy jest stworzenie miejscowości jak najbardziej zbliżonej do ich wizji. Realizacja wizji jest możliwa przez rozmieszczanie w mieście rozmaitych obiektów, np. stojaków rowerowych
w przypadku postawy ekologicznej. Decyzje o lokalizacji obiektów podejmują władze miasta, po przekonsultowaniu ich z przedstawicielami poszczególnych grup.
Gra składa się z sześciu tur, każda to jedne konsultacje społeczne, które polegają na dyskusji o umieszczaniu różnych obiektów w określonych punktach miasta. Na początku każdej tury gracze otrzymują sfabularyzowane wskazówki, które stawiają dodatkowe cele i często wymuszające współpracę między rywalizującymi na ogół grupami.
Gra przeznaczona dla osób w wieku od 14 lat
Liczba graczy: 4-12
Czas trwania: 60-90 minut

Możliwe terminy rozgrywek:
17.02 (poniedziałek) godz. 12:00
20.02 (czwartek) godz. 16:00
24.02 (poniedziałek) godz. 12:00
27.02 (czwartek) godz. 14:00
Konieczne zapisy chętnych grup 4-12 osobowych pod numerem telefonu 22 758 86 63.

Zajęcia podczas ferii odbywać się będą pod patronatem Pani Elżbiety Smolińskiej Starosty Pruszkowskiego oraz we współpracy z Domem Spotkań z Historią w Warszawie oraz Państwowym Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach.

Dziękujemy firmie „Galaktyka gier” za współpracę.


Skip to content