menu

29. Rajd Szlakiem Naszej Historii

29. Rajd Szlakiem Naszej Historii

12 kwietnia 2014
09:00
Muzeum Dulag 121

XXIX Rajd jest kontynuacją rajdów historyczno – patriotycznych, przypominających najważniejsze wydarzenia XX wieku. Tegoroczny Rajd odbywa się pod hasłem: Polskie Państwo Podziemne – Jedyne takie konspiracyjne Państwo w okresie II wojny światowej.

Powyższe hasło jest związane z 75-leciem powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Nowym pomysłem, który ma na celu poszerzenie horyzontów naszej historii, będzie odwoływanie się do ważnych wydarzeń historycznych, wybiegających poza XX wiek.

W 2014 roku będziemy obchodzić: 145 rocznicę urodzin Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego – męża stanu.

Rajdy „Szlakiem Naszej Historii” stały się wielką imprezą historyczno – turystyczną, nie tylko dla młodzieży szkolnej. Z każdym rokiem zwiększa się udział rodziców i opiekunów oraz młodzieży starszej opiekującej się miejscami pamięci i przekazującej swą wiedzę uczestnikom rajdu. Wciągu ostatnich kilku lat, obszar objęty rajdem bardzo się powiększył i tym samym dotarcie patroli pieszych i rowerowych do miejsc odległych stało się niemożliwe. W 2014 roku, wzorem lat ubiegłych, oprócz tras pieszych i rowerowych, opracowane zostaną trasy dla patroli rodzinnych, koleżeńskich.

Rajd, mimo podkreślenia wydarzeń historycznych, ma także charakter imprezy turystyczno-sportowej. W czasie tej wędrówki odżywa cała prawda historyczna, odżywają pomniki, odżywają ludzie, którzy swoje życie poświęcili dla niepodległości Ojczyzny. Uczestnicy idą więc do najważniejszych miejsc pamięci, aby oddać hołd wszystkim patriotom, poległym i pomordowanym, prześladowanym i poniżanym.

Zapraszamy do udziału w Rajdzie młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych. Szczególnie serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów młodzieży. Oczekujemy zgłoszeń z każdej szkoły. Oczekujemy również zgłoszeń indywidualnych patroli rodzinnych, koleżeńskich na trasy piesze i rowerowe – co jest nowością w tym roku.

Rajd Szlakiem Naszej Historii odbywa sie tradycyjnie pod patronatem Starosty Pruszkowskiego, Pani Elżbiety Smolińskiej oraz Prezydenta Miasta Pruszkowa Pana Jana Starzyńskiego.

Dodatkowe informacje odnośnie Rajdu na stronie: http://pruszkow.zhp.pl/rajd.htm
lub
https://www.facebook.com/RSNH2014

Wszelkie pytania można kierować na adres rsnh.pruszkow@gmail.com lub pod numer 508 447 328.

Jak zwykle Rajd odbywa się bez względu na pogodę.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Skip to content