menu

„Babie Lato” – Plenerowy spektakl Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej

„Babie Lato” – Plenerowy spektakl Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej

06 września 2014
20:00
Muzeum Dulag 121

W ramach obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego w Powiecie Pruszkowskim odbędzie się plenerowy spektakl teatralny pt. „Babie lato” przygotowany przez Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej.

6 września o godz. 20.00 zapraszamy na realizowany na terenie dawnego obozu Dulag 121 spektakl na kanwie dramatu Jerzego Kowalskiego, opowiadający o autentycznych losach uchodźców z Warszawy, przebywających po upadku Powstania Warszawskiego w willi Borowin w Podkowie Leśnej. Wśród bohaterów dramatu odnajdziemy m.in. pisarkę Marię Dąbrowską, Stanisława Stempowskiego oraz prof. Jerzego Kowalskiego z żoną Anną Kowalską. Po Powstaniu schronienia udzieliła im zamieszkała w willi Borowin podkowiańska rodzina Walców i Niemyskich, której członkowie nieśli w czasie okupacji wszechstronną pomoc potrzebującym, za co zostali m.in. wyróżnieni odznaczeniem „Sprawiedliwy wśród narodów świata”.

Scenariusz i reżyseria: Joanna Cichoń

Udział biorą: Witold Bieliński, Andrzej Precigs, aktorzy Teatru Otwartego działającego przy CKiIO, mieszkańcy Podkowy Leśnej i okolic

Miejsce: Millenium Logistic Parks obok budynku Muzeum Dulag 121, ul. 3 Maja 8a, Pruszków

Organizator: Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich i Muzeum Dulag 121

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra 2014

Skip to content