menu

„Ścieżki historii” ruszyły w świat!

„Ścieżki historii” ruszyły w świat!

W środę, 19 listopada odbyło się spotkanie promocyjne książki „Ścieżki historii. Niezwyczajny przewodnik po miejscowościach Powiatu Pruszkowskiego”. Jest to publikacja podsumowująca konkurs „Ścieżki historii” zrealizowany przez Muzeum Dulag 121.

Wśród licznie zgromadzonych uczestników spotkania dominowali autorzy ścieżek – uczniowie gimnazjów z terenu Powiatu Pruszkowskiego oraz nauczyciele. Nie zabrakło przedstawicieli bibliotek, ośrodków kultury i organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu. Przybyło też wiele osób zainteresowanych książką.

Po krótkim wstępie wygłoszonym przez Dyrektor Muzeum, panią Małgorzatę Bojanowską, głos zabrała koordynatorka całego projektu, pani Agata Mirosz. Przedstawiła ona prezentację, w której opowiedziała o przebiegu całego konkursu „Ścieżki historii”. Uczniowie mogli przypomnieć sobie pracę pod okiem animatorów, stresujący finał konkursu w Starostwie Powiatu Pruszkowskiego, a laureaci wspominali czas spędzony na wycieczce po Mazowszu, która była nagrodą w konkursie.

Po prezentacji nastąpił najważniejszy moment wieczoru. Dyrektor Muzeum wręczyła każdemu z autorów egzemplarz „… Niezwyczajnego przewodnika…”. Książki rozdano również wszystkim przybyłym.

Na koniec wszyscy autorzy książki, poproszeni zostali o przygotowanie plakatu i zachęcenie pozostałych do przebycia przygotowanych przez siebie ścieżek historycznych. Mimo, że mieli wiele czasu na przygotowania, z zadania wywiązali się znakomicie.

Książka dostępna będzie bezpłatnie w Muzeum Dulag 121 od 19 listopada 2014 r. do wyczerpania zapasów. Można ją także pobrać w formacie PDF na stronie internetowej www.dulag121.pl w zakładce „Edukacja i kultura”.

Egzemplarze książki zostały również przekazane do bibliotek publicznych ośrodków kultury i urzędów gmin w całym powiecie, więc już niebawem będzie można je tam wypożyczyć lub pobrać z ich stron internetowych w wersji elektronicznej.

Publikacja dostępna na licencji Creative Commons — Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Licencja ta pozwala na kopiowanie, zmienianie, rozprowadzanie, przedstawianie i wykonywanie utworu jedynie pod warunkiem oznaczenia autorstwa.

Projekt „Ścieżki historii – konkurs gimnazjalny” objęty patronatem Elżbiety Smolińskiej Starosty Pruszkowskiego, zrealizowany został ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2014”, Starostwa Powiatu Pruszkowskiego oraz Fundacji Kronenberga przy City Handlowy.

Skip to content