menu

APEL MUZEUM DULAG 121 !

APEL MUZEUM DULAG 121 !

Muzeum Dulag 121 zwraca się z apelem do wszystkich, których wojenne losy związane były z obozem pruszkowskim Durchgangslager 121 o przekazanie do Muzeum wspomnień, dokumentów, fotografii, pamiątek i przedmiotów związanych z obozem Dulag 121, jego więźniami i osobami pomagającym. Przekazane świadectwa i wszelkie związane z obozem pamiątki uzupełnią zbiory Muzeum Dulag 121.

Od momentu powstania Muzeum Dulag 121 poszukuje kontaktu z więźniami obozu i ich rodzinami oraz z osobami pomagającymi wypędzonym warszawiakom zarówno na terenie obozu przejściowego w Pruszkowie, jak i po za nim, a także z osobami posiadającymi wiedzę na ten temat. W ramach projektu badawczego „Lista Pamięci” Muzeum tworzy spis osób przechodzących przez obóz i osób im pomagającym. Wyniki prac są na bieżąco udostępniane na stronie internetowej Muzeum w zakładce „Lista Pamięci”.

W związku z powyższym Muzeum Dulag 121 zwraca się z apelem do wszystkich, których wojenne losy związane były z obozem pruszkowskim Durchgangslager 121 o przekazanie do Muzeum wspomnień, dokumentów, fotografii, pamiątek i przedmiotów związanych z obozem Dulag 121, jego więźniami i osobami pomagającym. Przekazane świadectwa i wszelkie związane z obozem pamiątki uzupełnią zbiory Muzeum Dulag 121.

Apelujemy do byłych więźniów obozu przejściowego i osób im pomagających, bądź osób posiadających wiedzę na ich temat o wypełnienie ankiety dostępnej bezpośrednio w Muzeum, przesyłanej pocztą zainteresowanym lub do pobrania na stronie internetowej Muzeum Dulag 121 www.dulag121.pl w zakładce „Lista Pamięci”.

Zachęcamy do osobistego kontaktu z Muzeum świadków historii i ich krewnych, którzy mogliby przekazać Muzeum informacje o swoich bliskich.

Tel.: (22) 758-86-63, 884 074 494
e-mail: dulag@dulag121.pl
adres: 05-800 Pruszków, ul. 3 Maja 8A

Skip to content