menu

Dzień Ormiański

Dzień Ormiański

28 czerwca odbyło się w Muzeum Dulag 121, współorganizowane z Fundacją Ormiańską, spotkanie poświęcone ludobójstwu Ormian.

Spotkanie rozpoczął wykład zatytułowany “Ludobójstwo Ormian 1915 roku – pierwsze ludobójstwo XX wieku”, który wygłosił prof. Krzysztof Jabłonka. Pan Krzysztof Jabłonka ze znawstwem tematyki i w sposób niezwykle interesujący przedstawił historię ludobójstwa Ormian. Ten trudny i poruszający temat stal się okazją do opowieści szerszej, o liczącej 3 tysiące lat historii Armenii i fascynującej kulturze narodu ormiańskiego. Barwny wykład został uzupełniony o fotografie i mapy.

Drugą częścią spotkania była projekcja anglojęzycznego filmu „Niebieska Księga. Świadectwo Ludobójstwa Ormian”, do którego polskie napisy przygotowało Muzeum Dulag 121. Ten krótki film stał się dopełnieniem wygłoszonego wcześniej wykładu i jego doskonałym podsumowaniem.

Na zakończenie na antresoli Muzeum Dulag 121 zaprezentowana została wystawa „Ludobójstwo Ormian” pochodząca ze zbiorów Muzeum Ludobójstwa w Erewaniu, której spolszczenie przygotował zespół Muzeum Dulag 121. Wystawa będzie czynna w Muzeum Dulag 121 do 30 lipca 2015 roku. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia w godzinach pracy Muzeum.

Galeria fotograficzna

Skip to content