menu

Klub Bardzo Młodego Historyka wznawia działalność

Klub Bardzo Młodego Historyka wznawia działalność

Serdecznie zapraszamy na spotkania zarówno nowych jak i dotychczasowych członków klubu, a także wszystkich, którzy chcą z nami spędzać wtorkowe popołudnia bawiąc się i zdobywając wiedzę inaczej niż w szkole. Spotkania będą się odbywać w każdy wtorek w godzinach od 15 do 17 w siedzibie Muzeum. Do udziału w spotkaniach zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat – uczniów szkół podstawowych.

Celem klubu jest wzbudzenie zainteresowania historią u najmłodszych poprzez interaktywne formy edukacyjne. W trakcie spotkań członkowie będą zajmować się różnymi tematami związanymi z historią lokalną, historią Polski i świata. Korzystać będziemy m.in. z prezentacji multimedialnych i gier o tematyce historycznej. Planowane są też pokazy fragmentów filmów i animacji jako punkt wyjścia do działań plastycznych, poznawczych i dyskusji a także wyprawy do ciekawych miejsc w okolicy związanych z dziejami regionu. Całą zgromadzoną na spotkaniach wiedzę każdy z uczestników będzie mógł sprawdzić dzięki quizom i konkursom.

Zebrania Klubów nie są dodatkowymi lekcjami ani żadną formą korepetycji. Z założenia są miejscem do dobrowolnych spotkań dla wszystkich zainteresowanych przeszłością, dlatego formuła zajęć odbiega od typowych zajęć szkolnych. Chcielibyśmy, aby spotkania Klubu stanowiły impuls do pogłębiania pasji historycznej i wiedzy.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu (22) 758 86 63, 884 074 494 oraz drogą mailową dulag@dulag121.pl. Przyjmujemy zapisy telefonicznie. Można też przyjść na zajęcia i wpisać się na listę klubową.

Skip to content