menu

„Ferie zimowe z komiksem … i nie tylko’’

„Ferie zimowe z komiksem … i nie tylko’’

01 lutego 2016
12:30
Muzeum Dulag 121

Muzeum Dulag 121 zaprasza dzieci z powiatu pruszkowskiego w wieku od 7 do 12 lat na zajęcia organizowane podczas ferii zimowych. Dla uczestników „Ferii zimowych z komiksem … i nie tylko” przygotowaliśmy bardzo ciekawe warsztaty komiksowe. Zapraszamy na nie zarówno czytelnikom i fanom komiksów, którzy mają ochotę stać się także twórcami komiksowych opowieści, jak i tych, dla których będzie to dopiero początek przygody z komiksem. Dowiemy się nie tylko jak stworzyć i narysować komiks, ale też poznamy historię najpopularniejszych postaci komiksowych. Ponadto, oprócz praktycznych zajęć warsztatowych, proponujemy wspólną wyprawę na bardzo interesującą i zabawną wystawę ,,Papcio Chmiel i jego podopieczni’’ do Muzeum Karykatury w Warszawie. Będziemy mogli na niej zobaczyć prace jednego z najwybitniejszych polskich rysowników Henryka Jerzego Chmielewskiego i poznać historię bohaterów jego komików Tytusa, Romka i A’Tomka.

Terminy spotkań:

1.02. godz. 12:30 – 16.00 Wycieczka do Muzeum Karykatury na wystawę „Papcio Chmiel i jego podopieczni”. Zbiórka w poczekalni Dworca PKP w Pruszkowie o godz. 12.30. Uczestnicy powinni mieć ze sobą po 2 bilety ZTM 90-minutowe oraz ważne legitymacje szkolne. Muzeum zapewnia opiekę nad dziećmi, ale zapraszamy również rodziców i opiekunów.
3.02. godz. 11 – 13 – „Zaczynamy przygodę z komiksem” – warsztaty komiksowe.
5.02. godz. 11 – 13 – „Wprawiamy naszą postać w ruch” – warsztaty komiksowe
8.02. godz. 11 – 13 – „Perspektywa, efekty specjalne w komiksie i super-moce” – warsztaty komiksowe.
9.02. godz. 11 – 13 – Konkurs komiksowy z nagrodami na zakończenie warsztatów.

Ferie zimowe w Muzeum Dulag 121 – ,,Ferie zimowe z komiksem i nie tylko” będą nie tylko okazją do zdobycia nowych umiejętności plastycznych, ale też świetną zabawą w poznawanie i kreowanie komiksowego świata.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o mailowe lub telefoniczne zgłaszanie udziału do 30 stycznia 2016 r.: dulag@dulag121.pl lub (22) 758 86 63

Warsztaty są bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy.

Skip to content