menu

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Lekcje mają na celu przybliżyć uczniom sylwetki żołnierzy, którzy nie chcieli się zgodzić na komunistyczną okupację i zdecydowali się na nieskładanie broni i kontynuowanie walki. Młodzież dowie się m.in. o motywach, jakimi kierowali się żołnierze polskiego podziemia niepodległościowego, a także o trudnych, często skomplikowanych realiach, w jakich przyszło im działać, po zakończeniu II Wojny Światowej.

Z myślą o uczniach w różnym wieku i będących na innych etapach edukacji, przygotowaliśmy różne warianty lekcji poświęconej ,,Żołnierzom Wyklętym”, dostosowane poziomem do programu nauczania szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Lekcje będą prowadzone od poniedziałku do piątku w siedzibie Muzeum Dulag 121 od godziny 09:00 do 15.00

Koszt lekcji muzealnej wynosi 50 zł + koszt biletu ulgowego od każdego ucznia (4zł). Nauczyciel i opiekunowie mają wstęp wolny.

W przypadku lekcji wyjazdowej, szkoła ponosi koszt lekcji, 50 zł, a także koszt dojazdu prowadzącego. Ponadto, wskazane jest udostępnienie przez szkołę na potrzeby lekcji rzutnika i komputera.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej towarzyszącej Narodowemu Dniu Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych’’. Prosimy o zgłoszenia lekcji na tydzień przed planowanym terminem.

Kontakt:
Muzeum DULAG 121
ul. 3 Maja 8a, 05-800 Pruszków
tel.: (22) 758 86 63, kom: 696-591-295
e-mail: dulag@dulag121.pl

Skip to content