menu

Spacery edukacyjne

Spacery edukacyjne

Spacery edukacyjne to atrakcyjna dla uczniów forma poznawania historii lokalnej. Muzeum Dulag 121 przygotowało trasy po Pruszkowie z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych. Podczas spacerów opowiadamy o historii najciekawszych miejsc naszego miasta i osób z nią związanych, prezentując uczniom ciekawe materiały archiwalne: fotografie dawnego Pruszkowa, cytaty z dokumentów i relacje świadków historii.

Dostępne spacery:

Historia Pruszkowa
Podczas spaceru wędrujemy po najciekawszych miejscach Pruszkowa, poznając historię zabytkowych budynków oraz dzieje rozwoju miasta.

Obóz przejściowy Dulag 121
Spacer po terenie dawnego obozu przejściowego w Pruszkowie to świetne wprowadzenie w temat Powstania Warszawskiego. Podczas wycieczki opowiadamy o jego historii, szczególnie o losach ludności cywilnej Warszawy, w kontekście historii lokalnej.

Cmentarz pruszkowski
Podczas spaceru po terenie cmentarza parafii św. Kazimierza w Pruszkowie ruszamy szlakiem grobów rodzin i osób szczególnie zasłużonych dla pruszkowskiej społeczności.

Cmentarz żydowski
Podczas spaceru odwiedzamy teren cmentarza pruszkowskiej gminy żydowskiej i miejsca związane z jej historią.

Cmentarz w Tworkach
Spacer po terenie cmentarza szpitala w Tworkach gdzie znajdują się groby poległych żołnierzy września 1939 roku, oraz ofiar terroru hitlerowskiego z okresu powstania warszawskiego i funkcjonowania obozu przejściowego Dulag 121 w Pruszkowie.

Koszt spaceru: 50 zł od grupy. Dodatkowa opłata 4 zł. (cena biletu ulgowego) do spaceru po obozie przejściowym Dulag 121.

Zgłoszenia przyjmujemy z dwutygodniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonu:
(22) 758 86 63, a także drogą e-mailową: edukacja@dulag121.pl i dulag@dulag121.pl

Skip to content