menu

„Wielka wojna partyzancka Polaków – lekcja o Powstaniu Styczniowym”

„Wielka wojna partyzancka Polaków – lekcja o Powstaniu Styczniowym”

W związku ze zbliżającą się 154. rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego Muzeum Dulag 121 przygotowało lekcje okolicznościowe i wyjazdowe poświęcone temu wydarzeniu.

Lekcja „Wielka wojna partyzancka Polaków – lekcja o Powstaniu Styczniowym” ma na celu pomoc w lepszym zrozumieniu przyczyn, przebiegu i skutków Powstania Styczniowego dla dalszych dziejów narodu polskiego. W trakcie lekcji uczniowie dowiedzą się, jakie okoliczności pchnęły tysiące młodych ludzi do chwycenia za broń i podjęcia nierównej walki z zaborcą, a także na czym polegała prowadzona przez powstańców wojna partyzancka. Uczestnicy poznają podziały polityczne panujące w społeczeństwie polskim i realia życia zwykłych ludzi w tych trudnych czasach.
Uczniowie będą wykonywać zadania w celu lepszego przyswojenia materiału i zrozumienia mechanizmów, jakie wywołały wybuch powstania i eskalację działań wojennych. Mając do dyspozycji kopie źródeł ikonograficznych z tego okresu i wspomnień świadków tamtych wydarzeń, poznawać będą i samodzielnie analizować przebieg tamtych zdarzeń i wyciągać wnioski.

Lekcje będą prowadzone od poniedziałku do piątku w siedzibie Muzeum Dulag 121 od 9:00 do 15.00. Czas trwania zajęć to 1,5 godziny. Lekcje przewidziane są dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a sposób ich prowadzenia i przedstawiane treści dostosowane są do wieku uczniów.

Koszt lekcji muzealnej wynosi 50 zł + koszt biletu ulgowego dla każdego ucznia (4zł), nauczyciel i opiekunowie – wstęp wolny.

W przypadku muzealnej lekcji wyjazdowej szkoła ponosi tylko koszt lekcji w wysokości 50 zł oraz koszty dojazdu prowadzącego. Wskazane jest udostępnienie przez szkołę na potrzeby lekcji rzutnika i komputera.
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej towarzyszącej 154. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Prosimy o zgłoszenie lekcji co najmniej na tydzień przed planowanym terminem pod numerem telefonu (22) 758 86 63 lub przez e-mail: dulag@dulag121.pl; edukacja@dulag121.pl.

Herb powstańczy Polska (Orzeł Biały), Litwa (Pogoń) i Ruś (Michał Archanioł)
Skip to content