menu

Rajd „Szlakiem Naszej Historii”

Rajd „Szlakiem Naszej Historii”

22 kwietnia 2017
10:00-14:00
Muzeum Dulag 121

W dniu 22 kwietnia odbędzie się XXXII Rajd „Szlakiem Naszej Historii”, organizowany przez ZHP Hufiec Pruszków. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, w Muzeum Dulag 121 znajdować się będzie jeden z przystanków rajdu. Na uczestników w Muzeum czekać będą ciekawe zadania, których rozwiązania trzeba będzie szukać na ekspozycji stałej Muzeum oraz na wystawie czasowej „Kobiety Pistolety”, która  opowiada o losach 40 sanitariuszek i łączniczek z Powstania Warszawskiego uwięzionych w obozie Dulag 121, a następnie deportowanych do obozu Stutthof na Pomorzu.

Tegoroczny Rajd „Szlakiem Naszej Historii” realizowany jest pod hasłem „Armia Krajowa – Zbrojne ramię Polskiego Państwa Podziemnego – Największa konspiracyjna armia w czasie II wojny światowej”. Uczestnicy rajdu (w patrolach szkolnych lub rodzinnych) będą mogli pokonać trasę rajdu w sposób tradycyjny z mapą lub skorzystać z aplikacji mobilnej PRZEWODNIK PO PRZESZŁOŚCI przygotowanej na system Android i IPhone.

Uwaga. W rajdzie weźmie udział patrol muzealny wystawiony przez Klub Bardzo Młodego Historyka. Zgłoszenia dzieci do Patrolu Klubu Historyka (patrol pieszy) przyjmujemy do 14 kwietnia na adres: promocja@dulag121.pl lub telefonicznie 22 758 86 63. W dniu rajdu, 22 kwietnia (sobota) zbiórka Patrolu Klubu Historyka o godz. 10:00 w Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących przy ul. Gomulińskiego 2 w Pruszkowie. Prosimy rodziców o przywiezienie dzieci na miejsce zbiórki – spotykamy się na terenie szkoły, przy bramie głównej od ul. Gomulińskiego. Opiekunami grupy klubowej podczas rajdu będą: Jacek Zegarłowicz i Dominika Małgowska.  Zapraszamy serdecznie.

Więcej informacji o rajdzie na stronie ZHP Hufiec Pruszków.

Skip to content