menu

Cały Pruszków śpiewa (nie)zakazane piosenki!

Cały Pruszków śpiewa (nie)zakazane piosenki!

30 lipca 2017
10:15-18:00
Pruszków

Cały Pruszków śpiewa (nie)zakazane piosenki! Zapraszamy w niedzielę 30 lipca na obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Pruszkowie. Przez cały dzień w różnych punktach miasta będziemy wspólnie śpiewać (nie)zakazane piosenki, a o godz. 16:00 zapraszamy na koncert główny w Parku Kościuszki. Tam też każdy będzie mógł wykonać swoją pamiątkową opaskę powstańczą.

W najbliższą niedzielę od ok. godz. 10:00 na ulicach i w wybranych punktach Pruszkowa pojawi się dorożka, którą będzie podróżowała kapela Kapsell. Przez cały czas będzie wykonywała powstańcze piosenki, a my już teraz zapraszamy do wspólnego ich śpiewania.
Z pewnością ułatwią to rozdawane w tym czasie broszury, w których pojawią się nie tylko teksty trzech wybranych utworów, ale również historia wydarzeń jakie miały miejsce na terenie elektrociepłowni, czyli pruszkowskiego epizodu Powstania Warszawskiego.

O godz. 16:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców Pruszkowa i Powiatu Pruszkowskiego na koncert finałowy na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Parku Kościuszki. To tam przez godzinę wspólnie będziemy słuchać i śpiewać (nie)zakazane piosenki, wzbogacone o elementy teatralne przygotowane przez młodych aktorów z Teatru Strzelców.

„Bohaterom Powstania Warszawskiego należy się szacunek i pamięć.  W większości byli to bardzo młodzi ludzie, których marzenie o wolnej Polsce pchało do heroicznych czynów. Chcemy uczcić ich odwagę śpiewając wspólnie te same piosenki, które im dodawały otuchy” – mówi Starosta Maksym Gołoś. „Ponadto, przygotowaliśmy 1000 pamiątkowych biało-czerwonych opasek,na których każdy będzie mógł własnoręcznie namalować powstańczą kotwicę. To swoisty symbol, który mówi 73 lata później pamiętamy o Was, jesteśmy z Wami i przyłączamy się do Was.” – dodaje pruszkowski Starosta.

Harmonogram:

10:15 okolice ulicy Partyzantów w Tworkach
10:45 ulica 3 Maja przy Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na Żbikowie
11:15 Park Kultury i Wypoczynku Mazowsze (Park Hosera)
12:15 okolice ulicy Helenowskiej 13:00 plac kardynała Stefana Wyszyńskiego
14:00 ulica Berenta przy Parafii Św. Kazimierza
14:30 plac Jana Pawła II przy Urzędzie Stanu Cywilnego
16:00 Koncert główny, scena MDK w Parku Kościuszki

Na wydarzenie zaprasza Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś wspólnie z partnerem PGNiG Termika oraz współorganizatorami: Muzeum Dulag 121 i Strzelcami RP oraz partnerami medialnymi: WPR24.pl, Telewizją Tel-Kab i Pop Radio 98.2 FM.

Skip to content