menu

Marsz Pamięci – Warsztaty

28 września 2017
18:00-21:00
Muzeum Dulag 121

Serdecznie zapraszamy na  trzecie, ostatnie spotkanie warsztatowe dla rekonstruktorów, które odbędzie się 28 września w g. 18-20. Chętne osoby, które nie mają jeszcze dobranych strojów, mogą przyjść już od  godziny 17:00. Warsztaty poprowadzi doświadczona rekonstruktorka Małgorzata Retkowska.

1 października 2017 r. ulicami Warszawy i Pruszkowa przejdzie „Marsz Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc”. Serdecznie zachęcamy mieszkańców Pruszkowa i wszystkich, którzy pragną czynnie pielęgnować pamięć o wypędzeniu ludności cywilnej, do aktywnego udziału w marszu w charakterze rekonstruktorów oraz w jego przygotowaniu.  Organizując Marsz Pamięci pragniemy upamiętnić wszystkich, którzy w 1944 roku przeżyli gehennę wypędzenia z Warszawy i pobytu w obozie Dulag 121, a także tych, którzy ofiarnie nieśli im wówczas pomoc. Pochód przebranych za powstańców oraz wypędzonych warszawiaków rekonstruktorów przejdzie symboliczną trasą z Placu Krasińskich do Śródmieścia, a następnie przez Pruszków na teren byłego obozu przejściowego, nawiązując do dróg, którymi między początkiem sierpnia a połową października podążały kolumny wypędzonych z domów mieszkańców. Pragniemy, aby w Marszu obok profesjonalnych rekonstruktorów, wzięli też udział mieszkańcy Warszawy i Pruszkowa. Dlatego serdecznie zachęcamy do zgłoszenia się na warsztaty, które poprowadzi doświadczona rekonstruktorka Małgorzata Retkowska, współautorka scenariusza Marszu Pamięci, który Muzeum Dulag zorganizowało w 2014 roku.

Podczas trzeciego, ostatniego spotkania warsztatowego uczestnicy będą odgrywać scenki zbiorowe w miejscu inscenizacji. W tym dniu będzie jeszcze możliwość dobrania sobie stroju lub rekwizytów, jeśli ktoś jeszcze nie ma gotowego przebrania. Na koniec pani Małgorzata Retkowska zapozna uczestników z zasadami bezpieczeństwa w terenie oraz z regulaminem inscenizacji.

UWAGA: Do udziału w warsztatach zachęcamy każdego, bez ograniczeń wiekowych! Zapraszamy rodziny z małymi dziećmi, młodzież, osoby starsze. Dzieci i młodzież poniżej 14 roku życia mogą uczestniczyć w widowisku jedynie w obecności rodziców, a grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

Liczba miejsc nieograniczona.

Telefon: (22) 758 86 63                                               Mejl: dulag@dulag121.pl

Terminarz warsztatów:

28.09 – 18.00-20.00 – Warsztat teatru żywego na ulicy

Program:
1. Odgrywanie scen zbiorowych w miejscu inscenizacji
2. Przydział rekwizytów
3. Zasady bezpieczeństwa w terenie
4. Zapoznanie z regulaminem inscenizacji

Wolontariat

Jeśli nie są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w Marszu w roli rekonstruktora, ale pragnęliby Państwo pomóc Nam w jego przygotowaniu w charakterze wolontariusza, serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z Muzeum. Będziemy potrzebowali Państwa pomocy zarówno podczas Marszu na terenie Warszawy i Pruszkowa (do informowania i kierowania uczestników marszu), jak w w siedzibie Muzeum Dulag 121 (jako pomoc w przygotowaniu terenu, rozstawieniu namiotów i krzeseł). Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

 

Skip to content