menu

Pruszkowski Tydzień z Niepodległą – Warsztaty międzypokoleniowe

Pruszkowski Tydzień z Niepodległą – Warsztaty międzypokoleniowe

08 listopada 2017
17:30
MDK "Pałacyk"

Muzeum Dulag 121 oraz MDK „Pałacyk” zapraszają na  warsztaty międzypokoleniowe organizowane w ramach Pruszkowskiego Tygodnia z Niepodległą.

Pruszkowski Tydzień z Niepodległą do finansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

 

28 października 10:00 – 13:00 – „Mamo! Tato! Co to jest niepodległość ?” – międzypokoleniowe warsztaty artystyczno-historyczne.

W czasie warsztatów uczestnicy przygotują godło oraz flagi zarówno te papierowe, jak i ceramiczne. Uzyskają odpowiedź na trudne pytania: „Co to jest niepodległość?”, „Dlaczego mamy biało-czerwoną flagę?”, itp. Warsztaty są przygotowane z myślą o uczestnikach w wieku 3 – 100 lat.

4 listopada 10:00-13:00 „Babciu! Dziadku! Zróbmy wspólnie flagę!” – międzypokoleniowe warsztaty artystyczno-historyczne

W czasie warsztatów uczestnicy przygotują flagi zarówno te papierowe, jak i ceramiczne, a także namalują na  torbach symbole patriotyczne. Warsztaty są przygotowane z myślą o uczestnikach w wieku 3 – 100 lat.

8 listopada 17:30 – 20:30  – „Wielka i Niepodległa”– międzypokoleniowe warsztaty Sitodruku

Na warsztaty zapraszamy osoby od 9 roku życia. Sitodruk to technika, w której formą drukową jest szablon nałożony na drobną siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych. Wykonanie odbitki polega na przetłaczaniu farby przez matrycę. W czasie spotkania uczestnicy przygotują torby z nadrukami patriotycznymi.

Bezpłatne bilety uprawniające do udziału w warsztatach są  dostępne w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury, ul. Kościuszki 41, a także na www.mdkpruszkow.evenea.pl
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Każde warsztaty prowadzone będą w duecie składającym się z animatora MDKu i animatora Muzeum Dulag 121.

Skip to content