menu

Bożonarodzeniowe spotkania z Muzeum Dulag 121

Bożonarodzeniowe spotkania z Muzeum Dulag 121

W ostatnim tygodniu 2017 roku Muzeum Dulag 121 organizowało dwa wydarzenia w związane z tradycją Świąt  Bożego Narodzenia. Pruszkowianie mieli okazję uroczyście i wspólnie spędzić  świąteczny czas na śpiewaniu kolęd i pastorałek oraz biorąc udział w przygotowanych dla nich świątecznych warsztatach.

Rodzinne Kolędowanie z Zespołem Pieśni i Tańca „Polski Łan”

28 grudnia na scenie Pałacyku „Sokoła” odbył się koncert i wspólne kolędowanie z Zespołem Pieśni i Tańca „Polski Łan”. Zebrani goście ochoczo wtórowali zespołowi, który zaprezentował najpiękniejsze kolędy i pastorałki, wzbogacając swoje występy komentarzem historycznym i utworami poetyckimi poświęconymi tradycji i przeżyciom Świąt Bożego Narodzenia. Na bis artyści wykonali wiązankę popularnych melodii ludowych. Atmosfera spotkania była prawdziwie świąteczna i rodzinna, a życzenia noworoczne, złożone przez Zespół i Panie Małgorzatę Bojanowską i Annę Łukawską-Adamczyk, pełne serdeczności.

„Kolędowanie Nadziei 2017”

W sobotę 30 grudnia Muzeum Dulag 121 zorganizowało w Restauracji „Ucieranie Treści” niezwykłe świąteczne spotkanie dla całych rodzin – „Kolędowanie Nadziei 2017”. Dzieci razem ze swoimi rodzicami i dziadkami uczestniczyły w fantastycznych warsztatach bożonarodzeniowych prowadzonych przez animatorów z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, podczas których stworzyły własne papierowe teatrzyki oraz drewniane mechaniczne zabawki. Pan Michał Malinowski, dyrektor Muzeum Bajki, Baśni i Opowieści, wyczarował dla dzieci piękną opowieść o tym jak w pewnym miasteczku smutnych i nieszczęśliwych ludzi zagościło szczęście i dobro. Gościem specjalnym była też wysłannica Świętego Mikołaja – Śnieżynka, która dla każdego dziecka przywiozła wyjątkowy prezent. Wieczór wzbogacił  zespół Iwony Kowalik, który nie tylko śpiewał różne kolędy i pastorałki ale także rozśpiewał wszystkich – małych i dużych uczestników spotkania. Na zakończenie dzieci oddały się swojej ulubionej zabawie z Bajkostworami  i uciechy było moc.

Skip to content