menu

Ferie muzealne 2018

Ferie muzealne 2018

Tegoroczne ferie pod hasłem „Budujemy nasze muzeum” zostały zaplanowane tak, by przybliżyć ich uczestnikom fascynujący świat muzealników.

Przygoda rozpoczęła się we wtorek 16.01., kiedy to wybraliśmy się do Muzeum Narodowego w Warszawie, gdzie nie tylko wzięliśmy udział w lekcji muzealnej „Witamy w muzeum”, ale też zwiedziliśmy dwie pracownie: Pracownie Konserwacji Rzeźby i Malarstwa na Drewnie oraz Konserwacji Mebli Zabytkowych.  W środę 17.01. zebraliśmy się, żeby porozmawiać o naszych wrażeniach z dnia poprzedniego i uporządkować zdobytą wiedzę.  Piątek 19.01 był dniem, w którym spróbowaliśmy naszych sił jako konserwatorzy i restauratorzy starych przedmiotów. 23.01., we wtorek ponownie wybraliśmy się do muzeum. Tym razem było to warszawskie Muzeum Nurkowania, gdzie dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy o badaczach podwodnego świata i mogliśmy przyjrzeć się temu, jak funkcjonuje muzeum prowadzone przez pasjonatów. W środę 24.01. zaczęliśmy przygotowania do otwarcia naszej wystawy – wybraliśmy spośród zebranych najciekawsze zabytki i zaplanowaliśmy sposób ich prezentacji. Spróbowaliśmy też swoich sił w tworzeniu kart zabytków, a na ich podstawie stworzyliśmy podpisy dla naszych eksponatów, co okazało się łatwiejsze, niżby się wydawało na początku. Piątek 26.01 upłynął nam na rozstawieniu wystawy. Potem już było tylko oczekiwanie na gości umilone grą strategiczną „Grunwald”. Punktualnie o 13.30 pojawili się zaproszeni goście, nastąpiło otwarcie wystawy a potem wszyscy mogli zobaczyć wyniki naszych dwutygodniowych starań.

Wprawdzie ferie się skończyły a wraz z nimi projekt „Budujemy nasze muzeum”, ale to nie znaczy, że to koniec przygody z historią. Od 3 lutego zapraszamy wszystkich chętnych do Klubu Bardzo Młodego Historyka w każdą sobotę w godzinach od 10. do 12.

Skip to content