menu

Gawędy o Mazowszu – spotkanie z Lechosławem Herzem

Gawędy o Mazowszu – spotkanie z Lechosławem Herzem

18 marca 2018
15:00
Muzeum Dulag 121

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Lechosławem Herzem – aktorem, pisarzem i krajoznawcą, które odbędzie się w niedzielę 18 marca o godz. 15. w Muzeum Dulag 121.

Lechosław Herz – wybitny krajoznawca, projektant niemal 2 tys. km szlaków turystycznych m.in. na Mazowszu i Suwalszczyźnie oraz autor przewodników turystycznych. W ostatnich latach publikuje on także książki beletrystyczne, utrzymane w formie gawęd krajoznawczych, opowieści o historii, przyrodzie i spuściźnie kulturowej Mazowsza i Tatr. W 2017 roku ukazały się „Świsty i pomruki. Sceny tatrzańskie” oraz „Pod ożywczym drzew cieniem…” – poświęcona najbliższym okolicom Warszawy: Bielanom, wilegiaturom i letniskom w Świdrze, Aninie, Podkowie Leśnej czy Zalesiu Górnym, uzdrowiskach, np. w Konstancinie i o już zapomnianych, jak np. w Nowym Mieście nad Pilicą, rezydencjom szlacheckich w Radziejowicach, Oborach i Młochowie, a także o podwarszawskiej przyrodzie nad Wisłą.

Lechosław Herz – aktor i krajoznawca. Absolwent PWST w Łodzi. Autor kilkuset artykułów i esejów na tematy związane z przyrodą, zabytkami architektury i sztuki, a także kilkudziesięciu folderów i przewodników po Ziemi Augustowskiej i Suwalskiej, Mazurach, Tatrach i Podtatrzu oraz Mazowszu. Autor m.in. „Polskie Pejzaże” (2005), „Wardęga. Opowieści z pobocza drogi” (2010), „Klangor i fanfary. Opowieści z Mazowsza” (2012), „Pod ożywczym drzew cieniem…” (2017).

Skip to content