menu

„Poznajemy i budujemy” – Wakacje w Muzeum Dulag 121

„Poznajemy i budujemy” – Wakacje w Muzeum Dulag 121

02 lipca 2018
10:00 - 14:00
Muzeum Dulag 121

Jak co roku Muzeum Dulag 121 organizuje w lipcu bezpłatne zajęcia dla dzieci – tym razem zatytułowane „Poznajemy i budujemy”. Serdecznie zapraszamy na nie dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Zajęcia odbywać się będą przez dwa pierwsze tygodnie lipca, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10 – 14 w siedzibie Muzeum Dulag 121.

Program:

2 lipca, godz. 10 –14 

MATEMATYKA, CZYLI JAK OBLICZYĆ PROPORCJE ŚWIĄTYNI EGIPSKIEJ?

Gry i zagadki pomogą dzieciom w rozwikłaniu tajemnicy konstrukcji  egipskiej świątyni (nie mylić z piramidą!). Odkryjemy wspólnie, dlaczego już starożytni tak cenili „tę przebrzydłą matematykę” i oczywiście zbudujemy naszą wersję świątyni Amona Re.

3 lipca, godz. 10 – 14

TAJEMNICE LABIRYNTU – CZEMU SŁUŻYŁ? 

Młodzi odkrywcy spróbują odpowiedzieć na pytanie, do czego starożytnym służyły labirynty. W dwóch grupach  zbudują konstrukcje pełne tajemnic, aby potem rozegrać zawody w przechodzeniu labiryntu na czas.

4 lipca, godz. 10 –14

 JAK ZAPROWADZIĆ PORZĄDEK W OBOZIE WOJSKOWYM?

Uczestnicy dowiedzą się, jak wytyczano obóz, co było w nim niezbędne i jakie działania temu towarzyszyły. Żeby zdobyć te informacje będą musieli rozwiązać szereg zagadek. Następnie wspólnie zbudują fort.

5 lipca, godz. 10 – 14

 JAK BUDOWAŁO SIĘ FABRYKI?

Korzystając z panoram, rysunków i planów dziewiętnastowiecznych fabryk uczestnicy zaprojektują swoją własną fabrykę, a potem ją zbudują.

6 lipca, godz. 10–14

 TAJEMNICE MOSTÓW – PO CO W NICH TE PIONOWE ELEMENTY?

Uczestnicy oglądając fotografie i plany różnych mostów poznają tajemne zasady fizyki, a następnie zbudują swoją własną konstrukcję.

8 lipca, godz. 10-14

CZY MOŻNA ZBUDOWAĆ TWIERDZĘ NIE DO ZDOBYCIA?

Młodzi odkrywcy poznają tajemnice obronnych twierdz i samodzielnie zbudują swoją własną warownię.

Na koniec zajęć nastąpi losowanie zadań na dzień następny.

9 lipca, godz. 10–14

TEATR – CZY TO TYLKO WIDOWNIA?

Podczas zajęć młodzi odkrywcy najpierw zaprojektują i zbudują teatr, w którym znajdą się wszystkie potrzebne pomieszczenia, a następnie podzieleni na zespoły wymyślą kostiumy oraz dekoracje do przedstawienia. Na zakończenie zmienią się w aktorów i publiczność.

10 lipca, godz. 10–14

GUMNO, LAMUS, KUŹNIA…. GDZIE I PO CO BUDOWANO TAKIE BUDYNKI?

W trakcie zajęć uczestnicy poznają rozmaite budynki, które budowano na wsi i poznają ich funkcje w zagrodzie. Wspólnymi siłami zbudujemy chatę wiejską wraz z jej otoczeniem.

11 lipca, godz. 10–14

PO CO W KATEDRZE TE WYSOKIE OKNA?

Te zajęcia będą poświęcone sztuce budowania katedr. Uczestnicy dowiedzą się, jak tworzono te konstrukcje w przeszłości, a potem razem zbudują katedrę.

12 lipca, godz. 10–14

 JAK MIESZKALI STAROŻYTNI RZYMIANIE I ILE Z TYCH POMYSŁÓW PRZETRWAŁO DO DZIŚ?

Młodzi budowniczy dowiedzą się, jak była rozplanowana rzymska willa i co z tych pomysłów jest wykorzystywane współcześnie w budownictwie, a potem stworzą plan przykładowej willi i spróbują go zrealizować.

Prosimy, by uczestnicy przynosili ze sobą małe „co nie co” na drugie śniadanie. Wodę do picia zapewniamy.

 

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do 29 czerwca – zgłoszeń można dokonywać osobiście w siedzibie Muzeum Dulag 121 (ul. 3 Maja 8A, Pruszków), telefonicznie (22) 758 86 63, bądź mailowo na adres: edukacja@dulag121.pl

Zapraszamy serdecznie i już cieszymy się na dobrą wspólną zabawę!

 

Skip to content