menu

Wolności śpiew – koncert patriotyczny

Wolności śpiew – koncert patriotyczny

11 listopada 2018
14.00
Muzeum Dulag 121

11 listopada o godz. 14.00 serdecznie zapraszamy do Muzeum Dulag 121 na koncert pieśni patriotycznych „Wolności śpiew”, podczas którego wystąpią Chór Wydartych Domom Kur z Brwinowa oraz Chór Bemcanto działający przy Urzędzie dzielnicy Bemowo w Warszawie.

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości w Powiecie Pruszkowskim, Muzeum Dulag 121 serdecznie zaprasza na koncert „Wolności śpiew”. Usłyszymy takie pieśni jak „Wojenko, wojenko”, „Przybyli Ułani”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, a także „Białe róże”, czy „Serce w Plecaku”. W siedzibie Muzeum wystąpią dwa chóry: Chór Wydartych Domom Kur z Brwinowa oraz Chór Bemcanto działający przy Urzędzie dzielnicy Bemowo w Warszawie.

Chór Wydartych Domom Kur został założony w 2013 roku z inicjatywy Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie Pani Anny Sobczak. Do współpracy jako osobę prowadzącą zaprosiła Aleksandrę Kopp, kierownika chóru oraz dyrygenta w Zespole Mazowsze. Chór zrzesza kobiety, które na co dzień nie mają styczności z muzyką, a śpiewają z czystego zamiłowania do tego rodzaju sztuki. Chór koncertuje kilka razy w roku. Na swoim koncie ma Srebrne Pasmo, które zdobył na przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie w 2016 roku, udział w wielu konkursach i przeglądach wokalnych w Polsce.

Bemcanto to chóralne śpiewanie w miłym gronie, możliwe dzięki inicjatywie Wydziału Kultury Dzielnicy Bemowo. Od Mozarta po współczesnych kompozytorów, od  muzyki religijnej po świecką, od poważnej po rozrywkę. Zajęcia w formie warsztatów przekształciły się w formację muzyczną, która doskonali się w Sali Sesji Urzędu Dzielnicy Bemowo. Chór rozpoczął swoją działalność na przełomie marca i kwietnia 2010r. i w lipcu odbył się setny koncert. Chór ma na swoim koncie dwukrotnie zdobyte pierwsze miejsce w Konkursie Piosenkarskim TULIPANADA w Ursusie, drugie miejsce w XIX Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy Mu…” w Pruszkowie.

Skip to content