menu

Z polską kolędą przez wieki

Z polską kolędą przez wieki

28 grudnia 2018
18:300
Muzeum Dulag 121

W ten  świąteczny czas pragniemy Państwa zaprosić na niezwykły koncert zespołu SoundCool organizowany w Muzeum Dulag 121 28 grudnia (piątek) o godz. 18:30. Oprócz znanych nam wszystkim popularnych kolęd i pastorałek Zespół zaprezentuje także kolędy powstałe w przełomowych dla Polaków momentach dziejowych oraz w ważnych, historycznych wydarzeniach w kraju.

Dzisiaj spędzamy święta w spokoju, dostatku i w rodzinnym gronie. Przywołując historyczne kolędy chcemy razem zastanowić się nad tym, jak czas świąt spędzali nasi przodkowie – powstańcy styczniowi, Polacy żyjący pod zaborami, czy w okresie I i II wojny światowej. Jak polskie święta wyglądały na Syberii, jak w Armii gen. Andersa? Jak było w latach 50.?

Wspomnijmy razem tych wszystkich, którzy nawet podczas najważniejszych świąt nie mogli czuć się bezpiecznie i często cierpieli głód i niedostatek lub tęsknili za krajem.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in.: Kolędę warszawską 1939 r., W żłobie leży – kolęda z okresu Powstania Styczniowego, Jezus Malusieńki, Mizerna Cicha, Zaśnij dziecino Pokój ludziom dobrej woli – 1964 r., Kolęda dla nieobecnych i wiele innych.

Zespół SoundsCool składa się z profesjonalnych muzyków, których połączyła miłość do muzyki. Młody zespół powstał na potrzeby koncertu patriotycznego w roku jubileuszowym 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Muzycy postanowili utrzymać współpracę i stworzyć w podobnym duchu program opowiadający świąteczną historię o Bożym Narodzeniu. W skład zespołu wchodzą:
Aleksandra Kopp – vokal
Olga Wądołowska – vokal, flet poprzeczny
Marcin Żebrowski – mandolina, gitara, melodyka
Rafał Żulewski – instrumenty klawiszowe

Bądźmy w te Święta razem. – zapraszamy wspólnego słuchania i wspólnego śpiewania.

Skip to content