menu

Teatralnie w Muzeum

04 lutego 2019
10.00 – 13.00
Muzeum Dulag 121

Serdecznie zapraszamy młodzież powyżej 14 roku życia na teatralne ferie w Muzeum Dulag 121. Poprowadzi je  Joanna Sarnecka – autorka i opowiadaczka znanych „Opowieści z walizki”. W trakcie kilku dni spotkań w przestrzeni Muzeum stworzymy spektakl – performance opowiadający zbudowaną podczas zajęć historię.

Przestrzeń Muzeum Dulag 121 wypełniona jest opowieściami. Są to trudne historie, niemniej wiele z nich znalazło szczęśliwe zakończenie. Niektórzy uciekinierzy z płonącej Warszawy w Pruszkowie, Brwinowie, czy Milanówku spotkali się z ciepłym przyjęciem mieszkańców, a następnie zyskali nowy dom. Dzieci, pomimo mroków i trudów czasu wojny, obozu, potrafiły tworzyć sobie enklawę, swój tajemniczy ogród, w którym przechowywały to, co najcenniejsze: radość, nadzieję, przyjaźń. Takich właśnie historii poszukamy w Muzeum i udzielimy im głosu tworząc spektakl – performance w muzealnej przestrzeni.

Zapraszamy dzieci i młodzież 14+
Zapisy przyjmujemy do 31 stycznia: dulag@dulag121.pl lub (22) 758 86 63
Będziemy się spotykać codziennie w drugim tygodniu ferii, od 4 do 8 lutego. 8 będzie także czas na prezentację efektów pracy.
Godziny spotkań: 10.00 – 13.00

Prowadząca: Joanna Sarnecka, antropolożka kultury, opowiadaczka w założonej przez siebie grupie Opowieści z Walizki (www.opowiescizwalizki.pl), performerka.

Skip to content