menu

Ferie zimowe w Muzeum Dulag 121 – warsztaty historyczno-muzyczne

Ferie zimowe w Muzeum Dulag 121 – warsztaty historyczno-muzyczne

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 11 lat do wzięcia udziału w warsztatach historyczno-muzycznych, które zostały przygotowane przez Teatr Echa we współpracy z Muzeum Dulag 121.  Zajęcia będą odbywać się w dniach od 10 do 14 lutego, w godz. od 10:00 do 14:00, w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8a w Pruszkowie. Zapisy od 17 do 26 stycznia, drogą telefoniczną: (22) 758 86 63 lub mailową:  edukacja@dulag121.pl.

W tym roku proponujemy, aby zimowe ferie spędzić w atmosferze twórczego zdobywania wiedzy o muzycznym dziedzictwie polskiej kultury, przy dźwiękach ludowej muzyki.

W czasie trwania warsztatów dzieci będą miały okazję poznać instrumenty strunowe (skrzypce, gitarę i cymbały), perkusyjne (bębenek, baraban, ksylofon i rozmaite drobne przeszkadzajki) oraz dęte (fujarki, flety, trombitę, akordeon). Zabiorą je w podróż po baśniowej krainie, gdzie skrzypce przygrywają wędrówce kota, bęben dudni na przybycie króla, a harmonia gra wśród śnieżnej zamieci. Nieodzownym elementem spotkań będzie możliwość zagrania na instrumentach tradycyjnych z kolekcji członków zespołu Teatru Echa, które są wytwarzane ręcznie przez ludzi na wsi, w przydomowych warsztatach albo strugane na polu.

Warsztaty ubarwią opowieści ze starych zbiorów XIX-wiecznych zbieraczy folkloru, m.in. Oskara Kolberga czy braci Grimm. Autorką rymowanych adaptacji jest Katarzyna Żytomirska  a autorską, klimatyczną muzykę skomponował Piotr Pardela. Prezentację instrumentów poprowadzi Katarzyna Andrzejowska, muzyk sceny etnofolkowej.

Uczestnicy zajęć będą mogli na kanwie warstwy muzycznej, teatralnej i ruchowej realizować się także w twórczości plastycznej, rysując i tworząc z różnych materiałów prace nawiązujące do zasłyszanych na zajęciach opowieści i brzmień instrumentów.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

TEATR ECHA

Katarzyna Andrzejowska – de Latour – pedagog muzyczny

Piotr Pardela – muzyk, aktor

Katarzyna Żytomirska – pedagog dramy, muzyk, aktorka oraz autorka tomiku opowiadań i zbioru baśni dla dzieci

Marek Miler – edukator Muzeum Dulag 121

 

Skip to content