menu

Na wycieczkę – krajoznawcze trasy rowerowe na wakacje

Na wycieczkę – krajoznawcze trasy rowerowe na wakacje

W ramach akcji wakacyjnej Muzeum Dulag 121 przygotowało cykl #nawycieczkę, w ramach którego zaproponujemy Państwu krajoznawcze trasy rowerowe prowadzące do, naszym zdaniem, najciekawszych historycznie, przyrodniczo i krajobrazowo miejsc w powiecie pruszkowskim i najbliższych okolicach. Chcielibyśmy w ten sposób zachęcić Państwa do uprawiania lokalnego krajoznawstwa, czyli praktycznego zdobywania wiedzy o historii, kulturze, geografii i przyrodzie najbliższych okolic. Praktycznego, bo prosto z rowerowego siodełka.

Ze względu na niepewną sytuację epidemiologiczną nie zdecydowaliśmy się w tym roku na urządzanie wspólnych wycieczek rowerowych. Zamiast przewodnika z krwi i kości i konkretnego terminu, który można przegapić, zaproponujemy Państwu w zamian starannie przygotowane trasy rowerowe, które publikować będziemy w każdy czwartek, począwszy od 25 czerwca, do końca wakacji. Będą się one ukazywały na profilu facebookowym Pruskoviana, naszej stronie internetowej (w dziale Pruskoviana – w zakładce Varia Pruszkowskie) oraz w serwisie Google Maps. Będą Państwo mogli z nich skorzystać w dogodnym terminie wprost ze swojego smartfona, także podczas wycieczki.

Inspiracją naszego cyklu jest powrót do idei uprawiania lokalnego krajoznawstwa – poznawania otaczającego Nas w najbliższym sąsiedztwie dziedzictwa historycznego, kulturowego i przyrodniczego. Takie jego rozumienie bliskie było pionierowi polskiego krajoznawstwa i założycielowi Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego Aleksandrowi Janowskiemu. To on 20 maja 1909 roku poprowadził pierwszą wycieczkę krajoznawczą organizowaną przez PTK. Prowadziła ona z rogatek warszawskich (dzisiejszego Placu Zawiszy) do Raszyna, gdzie poprowadzi nas jedna z rowerowych tras.

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content