menu

„Kolejowe!” wakacje za nami!

„Kolejowe!” wakacje za nami!

W piątek, 9 lipca, odbyły się ostatnie zajęcia wakacyjne w Muzeum Dulag 121. Przez ostatnie 2 tygodnie grupa dzieci brała udział w warsztatach pod hasłem „Kolejowe!”, w trakcie których uczestnicy m.in. poznawali historię kolejnictwa, budowali własny dworzec i remontowali pociąg, a także oglądali filmy związane z historią kolei oraz stworzyli własną grę.

Od 28 czerwca do 9 lipca 2021 r. gościliśmy w naszym Muzeum dzieci w wieku 6-12 lat z Pruszkowa i okolic, które w ramach corocznych Wakacji w Muzeum Dulag 121, wzięły udział w wakacyjnych warsztatach pt.: „Kolejowe!”. W ramach zajęć uczestnicy zgłębiali historię kolejnictwa i świetnie się bawili! 

Podczas 2 tygodni zajęć dzieci zaprojektowały dworzec, a także remontowały i malowały lokomotywę oraz wagony. Stworzony pociąg stał się centralnym punktem naszych zajęć, wokół którego rysowaliśmy, malowaliśmy, bawiliśmy się i poznawaliśmy historię kolei. Naszą kolejkę wyposażyliśmy w odpowiednie przedmioty i znaki ostrzegawcze, rozmawiając przy tym o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w pociągu. 

Dzieci recytowały również wiersze (w tym oczywiście „Lokomotywę” Juliana Tuwima) oraz śpiewały piosenki związane z tematyką zajęć, a także oglądały filmy o Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej i komedie „Flip i Flap”. 

W trakcie zajęć uczestnicy stworzyli także grę na podstawie rozkładu jazdy Warszawa-Wiedeń, znaleźli złoty pociąg pełen skarbów, przeprowadzili ucieczkę z pociągu i bawili się w pociągowego berka.

To były bardzo aktywne dwa tygodnie, w trakcie których wszyscy świetnie się bawiliśmy! Bardzo dziękujemy za udział i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. A już od września zapraszamy na cykliczne zajęcia, a także warsztaty i konkursy historyczne dla dzieci i młodzieży!

Skip to content