menu

Zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy

Zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy

Szanowni Państwo, informujemy, że w siedzibie Muzeum Dulag 121 kontynuujemy zbiórkę na rzecz osób, które przybyły na teren Pruszkowa i okolic z ogarniętej wojną Ukrainy. Będziemy się starali Państwa informować o bieżących potrzebach. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować dotychczasowym darczyńcom i wolontariuszom, którzy zaangażowali się w pomoc na rzecz ludności cywilnej z obszaru Ukrainy!

Ze względu na to, że zbieramy potrzebne rzeczy i produkty dla osób, które już dotarły w nasze okolice, nie przyjmujemy ubrań ani zabawek (których nie jesteśmy w stanie ani przechowywać, ani przebierać), śpiworów/bandaży etc., które są potrzebne w strefie walk, jednak nie mamy możliwości ich tam wysłać. Jeśli mogą Państwo wesprzeć naszą zbiórkę rzeczami z poniższej listy, trafią one do potrzebujących w Pruszkowie i na terenie powiatu. Jeśli mają Państwo taką możliwość, lepiej kupić więcej produktu jednego rodzaju (najlepiej gdy jest on od razu zapakowany po kilka sztuk), zamiast wielu produktów różnego rodzaju – to nam pomoże w transporcie i zaoszczędzi czasu przy sortowaniu i pakowaniu.

Potrzebne są:

– żywność o długim terminie spożycia (makarony, kasze, konserwy, słodycze, olej do smażenia)

– materiały higieniczne dla dzieci (chusteczki nawilżane, pieluchy, maści na odparzenia)

– materiały i przedmioty higieniczne dla dorosłych (szampony i odżywki do włosów, żele pod prysznic, dezodoranty, małe nożyczki, pilniczki)

– środki czystości (płyny i proszki do prania, płyny do mycia naczyń, kapsułki do zmywarek, gąbki do mycia naczyń)

– papier toaletowy

– materiały szkolne dla dzieci, które rozpoczną naukę w pruszkowskich szkołach (zeszyty, kredki, długopisy, ołówki, linijki itp)

Lista potrzebnych rzeczy będzie na bieżąco aktualizowana!

Skip to content