menu

Ferie z Muzeum Dulag 121 „W krainie baśni, mitów i legend”

Ferie z Muzeum Dulag 121 „W krainie baśni, mitów i legend”

13 lutego 2023
10.00-14.00
Muzeum Dulag 121

Muzeum Dulag 121 z radością zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat do udziału w cyklu warsztatów pt.: „W krainie baśni, mitów i legend”. Zajęcia odbywać się będą przez całe ferie (13-24 lutego) od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00. Zapisy do 6 lutego telefonicznie (22 758 86 63) lub mailowo dulag@dulag121.pl

Jak co roku Muzeum Dulag 121 zaprasza swoich najmłodszych gości do udziału w bezpłatnych zajęciach organizowanych podczas ferii zimowych. W tym roku zabierzemy uczestników do krainy baśni, mitów i legend. Podczas dwóch tygodni zajęć wspólnie wejdziemy do świata bajkowych opowieści, zgłębimy tajemnice mitologii słowiańskiej i legend polskich, a także rozwiniemy swoją kreatywność podczas warsztatów teatralnych i bajkotwórczych oraz stworzymy własną opowieść na warsztatach z animacji poklatkowej.

Warsztaty będą odbywały się od poniedziałku do piątku (I tydzień: 13-17.02; II tydzień: 20-24.02) w godz. 10.00-14.00.

Prosimy zabrać ze sobą buty na zmianę, coś do picia i jedzenia i dobry humor!

Zapisy przyjmujemy do 6 lutego lub do wyczerpania miejsc!

Kontakt: 22 758 86 63; dulag@dulag121.pl

Szczegółowy program:

I tydzień: 13-17.02

Poniedziałek (13.02) Dawno, dawno temu…

Podczas pierwszych zajęć wejdziemy do Zaczarowanego Lasu i odkryjemy świat bajek i baśni. Dowiemy się, czym są i skąd się wzięły baśnie i opowieści, a także kto je tworzył. Razem stworzymy własną, niepowtarzalną opowieść. 

Zajęcia będą miały również charakter integracyjny – poznanie się nawzajem i ustalimy wspólne zasady, a przede wszystkim będziemy się świetnie bawić

Prowadzący: Oliwia Filipowicz

Wtorek (14.02) Stara Baśń, czyli w co wierzyli nasi przodkowie – o mitologii słowiańskiej

Kolejne nasze zajęcia będą poświęcone mitologii słowiańskiej – poznamy dawne historie pierwszych Słowian, dowiemy się kim byli ich bogowie i skąd się wzięli, a także zobaczymy wizerunki słowiańskich bóstw. Podczas zajęć stworzymy własne wyobrażone wizerunki bogów i poznamy tradycje naszych przodków

Prowadzący: Oliwia Filipowicz

Środa (15.02) Cała Polska w Legendzie!

Na tych warsztatach wejdziemy do świata polskich legend. Wspólnie wykonamy ogromną mapę Polski, która będzie przewodnikiem po legendarnej przeszłości naszego kraju! Dzieci poznają fragmenty, aż  25 legend przybliżających historię wielu interesujących miejsc w Polsce.  Na wspólnie wykonanej mapie zaznaczymy ich lokalizacje, najważniejsze informacje historyczne i  ciekawostki kulturowe.

Prowadzący: Anna Chomiak

Czwartek (16.02) Baśnie z dalekich stron – zajęcia w Bibliotece dla dzieci Filia nr 5 (ul. Kraszewskiego 7, Pruszków)

Tym razem zaprosimy naszych uczestników na kreatywną lekcję biblioteczną wprost do  orientalnego świata baśni. Poza Alladynem, poznamy również Zelindę i potwora, oraz Króla Lwa, innego niż macie na myśli. Czytelnicza podróż po baśniach: arabskich, afrykańskich, słowiański skandynawskich i celtyckich pozwoli wam poznać dorobek kulturowy z różnych stron świata.

Prowadzący: Anna Chomiak

Piątek (17.02) Ze smokiem przez dawne baśnie i legendy

Ostatni dzień pierwszego tygodnia ferii spędzimy w smoczym gronie, poznając najciekawsze smocze sylwetki. Dowiemy się, gdzie mieszkał Smok Wawelski i kim był Bazyliszek, a także jak wyglądała Wywerna i kim byli pogromcy smoków. Prześledzimy znaki na niebie i zastanowimy się, czy dziś można sprowadzić prawdziwego smoka.

Prowadzący: Anna Chomiak

II tydzień: 20-24.02

Poniedziałek (20.02) Skąd się biorą bajki? – na tropie krasnoludków – warsztaty bajkotworzenia z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

Drugi tydzień ferii rozpoczniemy wyjątkowymi bajkowymi warsztatami. Pan Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści rozpocznie zajęcia od Bajkowego Przedstawienia “Gdzie są krasnoludki?”. Program składa się z barwnych i ciekawych opowieści, a styl opowiadania jest bardzo żywy. Dzieci uczestniczą aktywnie w opowiadaniu bajek. W drugiej części zajęć uczestnicy będą mieli okazję do stworzenia swojej własnej zabawki. Podczas warsztatów modelarskich każdy zaprojektuje, złoży i udekoruje swój własny projekt i wymyśli towarzyszącą mu opowieść.

Prowadzący: Michał Malinowski

Wtorek (21.02) Na scenie teatru bajek – warsztaty teatralne część I

Podczas kolejnego dnia zajęć zaprosimy naszych feriowiczów do udziału w warsztatach teatralnych, podczas których przyjrzymy się „Małemu Księciu” Antoine de Saint-Exupéry. W trakcie praktycznych zajęć scenicznych, stworzymy na podstawie książki sceny oraz dialogi, wykreujemy żywe postacie, nauczymy się, jak posługiwać się tekstem, by mógł dotrzeć do widza

Prowadzący: Dominika Lichy

Środa (22.02) Poklatkowo – warsztaty animacji poklatkowej

Podczs  zajęć zaprosimy dzieci na warsztaty z animacji poklatkowej. W pierwszej części zajęć Pani Magdalena Bryll wprowadzi nas w świat animacji – przedstawi jej historię, zaprezentuje nieznane filmy animowane, a także pokaże jak robi się takie filmy. Następnie wszyscy wykonamy razem własny film animowany! Wymyślimy historię, przygotujemy tła, wykonamy postaci. Dzieci będą miały niepowtarzalną okazję do stworzenia kadrów do filmu, który będziemy mogli także udźwiękowić.

Prowadzący: Magdalena Bryll

Czwartek (23.02) Na scenie teatru bajek – warsztaty teatralne część II

Po raz kolejny wejdziemy w rolę aktorów podczas drugiej części warsztatów teatralnych. Doszlifujemy nasz sceniczny warsztat i przygotujemy przedstawienie!

Prowadzący: Dominika Lichy

Piątek (24.02) Bajkowe kino – o współczesnych animacjach

Ostatni dzień ferii poświęcimy na to, co najbliższe dzieciom – współczesnym animacjom. Ale! Nie będziemy mówić tylko o tych znanych nam wszystkim, ale zobaczymy też te mniej znane a równie ciekawe i jeszcze piękniejsze. Dowiemy się, jak zaczynało się bajkowe kino, kim był Walt Disney i ile lat ma Myszka Mickey.

Prowadzący: Oliwia Filipowicz

Piątek (24.02) godziny popołudniowe Spotkanie podsumowujące

Na zakończenie ferii zaprosimy dzieci i ich rodziców na podsumowanie naszych warsztatów. Dzieci będą mogły opowiedzieć, co robiliśmy, co im się najbardziej podobało i czego się dowiedziały. Pokażemy rodzicom efekty naszych działań – nasze prace plastyczne, zdjęcia z zajęć, stworzony film w technice animacji poklatkowej i nagrania z naszej bajkowej sztuki!

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany w programie

Skip to content