menu

Program edukacyjno-społeczny „Akcji Żonkile 2023”

Program edukacyjno-społeczny „Akcji Żonkile 2023”

Z okazji 80. rocznicy wybuchu powstania w Getcie Warszawskim Muzeum Dulag 121 włączyło się w coroczną Akcję Żonkile organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. W programie m.in. rodzinne warsztaty robienia papierowych żonkili, warsztaty dla szkół. Zapraszamy! Dołącz do wydarzeń: „Rodzinne warsztaty Żonkile 2023” i „Finał Akcji Żonkile 2023!

Muzeum Dulag 121 w ramach współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, organizuje Akcję edukacyjno-społeczną upamiętniającą 80. rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów i Żydówek podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

Zachęcamy do wspólnego upamiętnienia wydarzeń kwietnia 1943 roku i udziału w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Dulag 121 w związku z tą rocznicą.

W programie: 

16.04.2023 (niedziela) g. 12:00-14:00

Rodzinne Niedziele z Historią w Muzeum Dulag 121 

Akcję „Żonkile 2023” rozpoczną międzypokoleniowe warsztaty dla rodziny z dziećmi, w czasie których odbędzie się projekcja animacji poświęconych powstaniu w Getcie Warszawskim. Podczas warsztatów zaprosimy wszystkich uczestników do wykonania symbolicznych papierowych żonkili. Do udziału w spotkaniu zapraszamy dzieci od 7 roku życia.

Na wydarzenie obowiązują zapisy: tel. 574-479-547 lub drogą mailową na adres edukacja@dulag121.pl

17-20.04 (poniedziałek-czwartek)

Warsztaty dla pruszkowskich szkół 

W ramach Akcji „Żonkile 2023” Muzeum Dulag 121 organizuje warsztaty edukacyjne dla uczniów pruszkowskich szkół poświęcone tematowi powstania w Getcie Warszawskim.

17 i 18 kwietnia zaprosimy do naszego Muzeum uczniów młodszych klas szkół podstawowych, którzy wezmą czynny udział w tworzeniu papierowych żonkili. Podczas zajęć dzieci wysłuchają przygotowanych specjalnie dla nich słuchowisk i bogato ilustrowanych opowiadań znakomitych autorów literatury dla najmłodszych czytelników – Zofii Staneckiej, Justyny Bednarek, Pawła Beręsewicza, Marcina Szczygielskiego, Katarzyny Ryrych oraz Katarzyny Jackowskiej-Enemuo. Materiały są dostosowane do tego, aby w sposób bezpieczny rozmawiać z dziećmi na tematy związane nie tylko z II wojną światową, ale także z takimi wartościami jak pomoc, przyjaźń, odwaga lub strata. 

19 i 20 kwietnia edukatorzy Muzeum Dulag 121 poprowadzą warsztaty w klasach starszych szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. W ramach warsztatów planujemy premierę krótkometrażowego filmu animowanego wyprodukowanego przez Muzeum POLIN, opartego na motywach książki „Zdążyć przed Panem Bogiem” Hanny Krall. Podczas warsztatów wykonamy także symboliczne żonkile, które młodzież będzie mogła rozdać mieszkańcom Pruszkowa.

Zapraszamy do dołączenia do wydarzeń na Facebooku: „Rodzinne warsztaty Żonkile 2023” i „Finał Akcji Żonkile 2023” śledzenia na bieżąco informacji związanych z projektem.

Skip to content