menu

Wakacje z Muzeum Dulag 121 „Mali Wielcy – Historie sławnych ludzi”!

Wakacje z Muzeum Dulag 121 „Mali Wielcy – Historie sławnych ludzi”!

26 czerwca 2023
10:00-14:00
Muzeum Dulag 121

Muzeum Dulag 121 z radością zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat do udziału w cyklu warsztatów pt.: „Mali Wielcy – Historie sławnych ludzi”. Zajęcia odbywać się przez 2 pierwsze tygodnie wakacji (26 czerwca-7 lipca) od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00. Zapisy do 12 czerwca mailowo pod adresem: edukacja@dulag121.pl

Jak co roku Muzeum Dulag 121 zaprasza swoich najmłodszych gości do udziału w bezpłatnych zajęciach organizowanych podczas wakacji. W tym roku zabierzemy uczestników w podróż po najciekawszych biografiach sławnych ludzi. Podczas dwóch tygodni zajęć wspólnie poznamy m.in. historię Marii Skłodowskiej-Curie, Alberta Einsteina, czy Karola Darwina. Wejdziemy do świata wypełnionego sztuką i malarstwem Fridy Kahlo i Pablo Picassa. Zgłębimy zwyczaje brytyjskie dworu, oddając część Królowej Elżbiecie II i doceniając dorobek muzyczny Beatlesów. Rozwiniemy swoją kreatywność podczas warsztatów muzycznych, szyjąc własne maskotki, malując obrazy i projektując wzory na torbach ekologicznych. Niesamowite wrażenia dostarczą nam warsztaty chemiczne i spotkania z robotyką. Całość dopełnią dwie wycieczki – odwiedzimy labirynt w Milanówku i poczujemy się jak mali naukowcy, odwiedzając Centrum Nauki SOWA w Pruszkowie.

Warsztaty będą odbywały się od poniedziałku do piątku (I tydzień: 26-30.06; II tydzień: 3-7.07) w godz. 10.00-14.00.

Prosimy zabrać ze sobą czapki przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV coś do picia i jedzenia oraz dobry humor! Uprzejmie informujemy, że w przypadku wycieczki do Labiryntu w Milanówku (czwartek 6 lipca 2023) prosimy o zapewnienie transportu dzieci do Labiryntu indywidualnie, powrót zapewnia Muzeum Dulag 121.

Zapisy przyjmujemy do 12 czerwca lub do wyczerpania miejsc!

Kontakt: edukacja@dulag121.pl

Szczegółowy program:

I tydzień: 26-30.06

Poniedziałek (26.06) Jak Maria Skłodowska-Curie odkryła polon i rad?

Początek wakacji umilą nam warsztaty poświęcone eksperymentom chemicznym oraz poznaniu biografii Marii Skłodowskiej-Curie, polskiej noblistki. Spotkanie zaczniemy od przeczytania książki z serii „Mali-Wielcy” poświęconej Skłodowskiej. Razem stworzymy własne mikstury chemiczne i dowiemy się dlaczego chemia to bardzo ważna dziedzina nauki.

Zajęcia będą miały również charakter integracyjny – poznanie się nawzajem i ustalimy wspólne zasady, a przede wszystkim będziemy się świetnie bawić

Prowadzący: Krzysztof Wiązecki Kids Wonderland

Wtorek (27.06) Kim byli Beatlesi i co przekazał nam John Lennon?

Kolejne nasze zajęcia będą skoncentrowane wokół twórczości Beatlesów. Nie zabraknie warsztatów muzycznych, zajęć ruchowych i animacji na świeżym powietrzu. Poznamy historię najbardziej znanego zespołu muzycznego na świecie, dowiemy się kim byli członkowie Beatlesów, oraz dlaczego muzyka, jest ważnym elementem rozwoju każdego człowieka.

Prowadzący: Anna Chomiak, Oliwia Filipowicz, Violetta Wachna-Orłowska

Środa (28.06) Viva la Vida – czyli barwne życie Fridy Kahlo!

Na tych warsztatach wejdziemy do świata meksykańskiej malarki Fridy Kahlo. Wspólnie wykonamy ogromny portret tej barwnej artystki, oraz pomalujemy własne torby ekologiczne, inspirowane obrazami Fridy. Dzieci poznają książkę z serii „Mali Wielcy” poświęcona Fridzie Kahlo i dadzą upust swojej kreatywności tworząc papierowe, kolorowe laleczki ubrane w meksykańskie stroje ludowe.

Prowadzący: Anna Chomiak, Oliwia Filipowicz, Violetta Wachna-Orłowska

Czwartek (29.06) Śladami Alberta Einsteina, czyli wycieczka do SOWA! (ul. Pływacka 16, Pruszków)

Tym razem zaprosimy naszych uczestników na wycieczkę do Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA w Pruszkowie! Wspólnie zastanowimy się, dlaczego Albert Einstein odkrył teorię względności i jak to odkrycie wpłynęło na dalsze losy ludzkości. Wystawa składa się z kilkunastu eksponatów, które ożywają w interakcji ze zwiedzającymi, pomagają one w zrozumieniu zjawisk rządzących światem przyrody i nauki. Znalazły się wśród nich m.in. kolorowe cienie, rysowanie w lustrze czy zadanie – usyp mapę.

Prowadzący: Anna Chomiak, Oliwia Filipowicz, Violetta Wachna-Orłowska

Piątek (30.06) Czy Królowa Elżbieta II była mechanikiem?

Ostatni dzień pierwszego tygodnia wakacji spędzimy w królewskiej atmosferze, poznając brytyjskie zwyczaje dworskie. Dowiemy się, gdzie mieszkała Królowa Elżbieta II, a także jak to się stało, że Królowa podczas wojny była mechanikiem? Puścimy wodze fantazji i wspólnie zbudujemy kultową, czerwoną budkę telefoniczną.

Prowadzący: Anna Chomiak, Oliwia Filipowicz, Violetta Wachna-Orłowska

II tydzień: 3-7.07

Poniedziałek (3.07) Jak Steve Jobs zmienił świat?

Drugi tydzień wakacji rozpoczniemy wyjątkowymi warsztatami z robotyki. Pan Krzysztof Wiązecki z Kids Wonderland zaprosi dzieci do wspólnego kodowania i sterowania robotami. Na tych zajęciach uczestnicy nauczą się tworzyć indywidualne trasy przemieszczania się dla robotów i dowiedzą, dlaczego komputery odmieniły życiu wszystkich ludzi na świecie. Nasze spotkanie będzie poświęcone biografii Steve Jobsa, twórcy marki Apple.

Prowadzący: Krzysztof Wiązecki Kids Wonderland

Wtorek (4.07) I ty możesz zostać projektantką mody jak Coco Chanel!

Podczas kolejnego dnia zajęć zaprosimy dzieci do udziału w warsztatach szycia własnych maskotek! Uczestnicy poznają historię Coco Chanel – francuskiej kreatorki mody, twórczyni kultowej małej czarnej i tweedowych kostiumów dla kobiet. Podczas zajęć przybliżymy również kulisy świata mody i porozmawiamy o tym, jak wyglądają realia pracy w branży kreatywnej.

Prowadzący: Anna Chomiak, Oliwia Filipowicz, Violetta Wachna-Orłowska

Środa (5.07) Barwny świat Pabla Picasso – warsztaty malarskie

Środowe zajęcia zdominują warsztaty plastyczne, inspirowane kubizmem. Zaprosimy dzieci do wspólnego tworzenia abstrakcyjnych dzieł, w barwnym stylu Picassa! Poznamy historię, hiszpańskiego artysty oraz dowiemy się do czego służą malarskie atrybuty: płótno, sztaluga, farby i pędzle. Uczestnicy poznają różne techniki kreatywne m.in. tworzenie obrazów metodą kolażu, tworzenie trójwymiarowych obrazów w nurcie abstrakcji malarskiej.

Prowadzący: Anna Chomiak, Oliwia Filipowicz, Violetta Wachna-Orłowska

Czwartek (6.07) Śladami Karola Darwina – wycieczka do Labiryntu w Milanówku. Uprzejmie informujemy, że prosimy o zapewnienie transportu dzieci do Milanówka indywidualnie, powrót zapewnia Muzeum Dulag 121.

Po raz kolejny wybierzemy się na wycieczkę, tym razem odwiedzimy Labirynt pod Warszawą. Odwiedzimy Milanówek, ale wcześniej poznamy biografię Karola Darwina – brytyjskiego przyrodnika i geologa, twórcę teorii ewolucji. W labiryncie na dzieci będą czekać zagadki, mi.in. Alfabet zwierząt inspirowany biografią Darwina.

Prowadzący: Anna Chomiak, Oliwia Filipowicz, Violetta Wachna-Orłowska

Piątek (7.07) Sięgaj gwiazd – Neil Armstrong

Ostatni dzień wakacji poświęcimy biografii Neila Armstrong – pierwszego człowieka, który stanął na Księżycu. Dzieci dowiedzą się jak wygląda życie i zawód astronauty. Wspólnie zbudujemy układ słoneczny i zastanowimy się, czy warto „sięgać gwiazd”, czyli mierzyć wysoko i się rozwijać?

Prowadzący:Anna Chomiak, Oliwia Filipowicz, Violetta Wachna-Orłowska

Piątek (7.07) godziny popołudniowe Spotkanie podsumowujące

Na zakończenie wakacji zaprosimy dzieci i ich rodziców na podsumowanie naszych warsztatów. Dzieci będą mogły opowiedzieć, co robiliśmy, co im się najbardziej podobało i czego się dowiedziały. Pokażemy rodzicom efekty naszych działań – nasze prace plastyczne, zdjęcia z zajęć, oraz film w którym głównymi bohaterami będą uczestniczy naszych wakacji!

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany w programie.

Skip to content