menu

„Co to jest muzeum?” – Rodzinne Niedziele z Historią w Muzeum Dulag 121

„Co to jest muzeum?” – Rodzinne Niedziele z Historią w Muzeum Dulag 121

W niedzielę, 17 września, o godz. 12:00 zapraszamy na warsztaty w ramach cyklu Rodzinna Niedziela z Historią w Muzeum Dulag 121 poświęcone roli muzeów ze szczególnym wyróżnieniem naszych lokalnych instytucji kultury. „Zajrzymy do środka” Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie, Muzeum Motoryzacji i Techniki z Otrębus, Milanowskiego Muzeum Gier Komputerowych, Muzeum Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Karolinie.

Muzeum to słowo pochodzące z greki μουσεῖον mouseíon, oznaczające dosłownie „świątynia muz”. Obecnie muzeum to instytucja kultury powołana w celu gromadzenia, badania oraz opieki nad obiektami posiadającymi wartość historyczną bądź artystyczną. Podczas Rodzinnej Niedzieli z Historią w Muzeum Dulag 121 dowiemy się kiedy i gdzie powstało pierwsze muzeum, jak wyglądało i do czego służyło. Odpowiemy na pytanie czym może być eksponat i porozmawiamy o tym jak powinniśmy się zachowywać w muzeum.

Na spotkaniu porozmawiamy również o tym, jak wygląda życie muzeum „od kuchni” i na czym właściwie polega praca muzealnika. Obalimy mity, że muzeum jest nudne! Udowodnimy, że w muzeach wiecznie żyją pewne historie, a odwiedzając muzeum można się przenieść do innej epoki i to wszystko bez używania wehikułu czasu!

Zapraszamy na międzypokoleniowe warsztaty dla rodzin z dziećmi w Muzeum Dulag 121.

W programie m.in.:

  • zapoznanie się z historię domu Iwaszkiewiczów w Stawisku,
  • omówienie artefaktów z Mazowieckiego Centrum Metalurgicznego,
  • poznanie bogactwa folkloru Mazowsza,
  • oglądanie zdjęć samochodowych eksponatów Muzeum Motoryzacji i Techniki,
  • przybliżenie idei o Milanowskim Muzeum Gier Komputerowych,
  • warsztaty plastyczne inspirowane muzeami z naszego regionu.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy dzieci z rodzicami i dziadkami od 7 roku życia.

Zapisy mailowo pod adresem: edukacja@dulag121.pl

Zapraszamy!

Skip to content