menu

Kolędowanie Nadziei 2023

Kolędowanie Nadziei 2023

Wczoraj wprowadziliśmy do Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pruszkowie moc świątecznej atmosfery! Ponad 100 osób – rodzin z dziećmi – wzięło udział w bożonarodzeniowym Kolędowaniu Nadziei. W programie były m.in. kreatywne warsztaty robienia szopek, tworzenie koron kolędników, a także wspólne kolędowanie i zabawa bajkostworami.

10 grudnia w Centrum Dziedzictwa Kulturowego odbyło się Kolędowanie Nadziei dla rodzin z dziećmi organizowane przez Muzeum Dulag 121.

Wydarzenie otworzyli Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski razem z Małgorzatą Bojanowską dyrektor Muzeum Dulag 121, którzy powitali wszystkie dzieci i ich rodziców zapraszając do wspólnej, świątecznej zabawy.

Spotkanie rozpoczęliśmy wspólnym kolędowaniem z Zespołem Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”, a następnie weszliśmy w cudowny świat bożonarodzeniowej opowieści z Michałem Malinowskim – dyrektorem Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Pan Michał zaprosił wszystkich uczestników do udziału w kreatywnych warsztatach. Całe rodziny stworzyły wspólne bożonarodzeniowe szopki wykonane z autorskich klocków MUBABAO. Powstały wspaniałe i niepowtarzalne konstrukcje! Każdy miał również okazję do stworzenia koron kolędników.

Nie zabrakło również drobnych upominków dla każdego dziecka, a jak wszyscy wiem najlepszym prezentem jest książka! Na zakończenie wszyscy bawiliśmy się w fantastycznych Bajkostworach!

Dziękujemy wszystkim za obecność i do zobaczenia za rok.

Skip to content