menu

Spotkanie bożonarodzeniowe dla Świadków Historii

Spotkanie bożonarodzeniowe dla Świadków Historii

W sobotę, 16 grudnia w Pałacyku Sokoła w Pruszkowie odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe organizowane przez Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie. Po raz kolejny zebraliśmy w jednym miejscu wielu Świadków Historii – warszawiaków wypędzonych w czasie Powstania Warszawskiego i po jego zakończeniu do obozu Dulag 121 w Pruszkowie, którzy w przyjaznej, bożonarodzeniowej atmosferze mieli okazję do spotkania się i wspólnych rozmów.

Sobotni wieczór w Pałacyku Sokoła upłynął w miłej, bożonarodzeniowej atmosferze, a wszystko za sprawą zorganizowanego przez Muzeum Dulag 121 koncertu kolęd i pastorałek „Anielskim piórem pisane…” dla Świadków Historii – byłych więźniów obozu Dulag 121 w Pruszkowie. 

Do wspólnego kolędowania zaprosili artyści w składzie: Magdalena Kotarska (sopran), Maciej Przestrzelski (skrzypce) i Adrian Gala (fortepian) z programem kolęd i pastorałek „Anielskim piórem pisane…”.

Po koncercie, wspólnych życzeniach i podzieleniem się opłatkiem, przyszedł również czas na rozmowy oraz wymianę swoich wojennych doświadczeń i wspomnień z dawnych lat.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, rozmowy, życzenia, opowiedziane historie i wiele ciepła, które otaczało nas w ten wyjątkowy wieczór.

Dziękujemy za obecność i serdeczne życzenia Panu Staroście Krzysztofowi Rymuzie oraz ks. Marianowi Mikołajczakowi. Podziękowania kierujemy również do Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Młodzieżowego Domu Kultury za pomoc przy organizacji wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Jerzego Mąkowskiego – fotografa , przyjaciela Muzeum i byłego więźnia obozu Dulag 121.

Skip to content